Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

SYLWESTER w kinie “MOSKWA”

Dla wszystkich kino maniaków SYLWESTER w kinie “MOSKWA” – 2 filmy + lampka szampana!!! Start godz.: 19:00. Rozpoczynamy filmem “MIŁOŚĆ” lub “GANGSTER” (do wyboru) około 21:30 wyświetlimy drugi film “PIĄTA PORA ROKU”.

„MIŁOŚĆ” -
Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes „Miłość” Michaela Hanekego to jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu.
Po raz drugi nagrodzony najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes twórca m.in. „Pianistki” i „Białej wstążki” zaprosił do współpracy przy „Miłości” Dhariusa Khondji, wybitnego operatora, autora zdjęć do filmów Davida Finchera, Romana Polańskiego, Wong Kar-waia, czy Woodyego Allena.
Głównymi bohaterami „Miłości” są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę.
produkcja: Austria, Francja, Niemcy , 2012
czas trwania: 127 min.
reżyseria: Michael Haneke
obsada: Jean-Louise Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud

LUB

„GANGSTER” -
Ameryka czasów prohibicji. Bracia Bondurant, podobnie jak wszyscy w ich okolicy, żyją z nielegalnej produkcji alkoholu. Są powszechnie znani ze swej odwagi i nieustępliwości. Interes idzie dobrze, dopóki z Chicago nie przybywa agent specjalny Charlie Rakes będący na usługach skorumpowanego prokuratora. Ogłasza on, że wszyscy producenci alkoholu muszą płacić wysokie łapówki. Bracia Bondurant nie uznają propozycji nie do odrzucenia i jako jedyni odmawiają. W okolicy wybucha krwawa wojna.
produkcja: USA , 2012
czas trwania: 116 min.
reżyseria: John Hillcoat
obsada: Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jessica Chastain, Mia Wasikowska

“PIĄTA PORA ROKU” -

PREMIERA JUŻ OD 26 GRUDNIA!!!
Z pozoru wszystko ich dzieli – doświadczenie, wrażliwość i stosunek do świata, połączy zaskakująca podróż. Samotny muzyk Witek, który nigdy nie widział morza (Marian Dziędziel, laureat nagród festiwalu w Gdyni za “Wesele” i \’Kreta”) i wyniosła nauczycielka Barbara (uwielbiana przez pokolenia widzów Ewa Wiśniewska), która wciąż czeka na prawdziwą lekcję życia. Oboje niepokorni, z bagażem trudnych doświadczeń i tajemnicami, przekonają się. że nigdy nie jest za późno na pierwszą miłość. Powracający do kręcenia filmów w kraju, jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów – Jerzy Domaradzki zebrał na planie “Piątej pory roku” gwiazdorską obsadę i znakomitą ekipę. U boku Mariana Dziędziela – dwukrotnie nagradzanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Ewy Wiśniewskiej, wystąpili Andrzej Grabowski i Leszek Lichota. Do współpracy Domaradzki zaprosił także cenionego operatora Zbigniew Wichłacza (“Requiem”, Białe małżeństwo”, “Dom wariatów”) oraz wybitnego kompozytora Jerzego Satanowskiego (“Ogród Luizy”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, “Dzień świra”, “Kolejność uczuć”, “Wszystko, co najważniejsze.”, “Magnat”, “Jezioro Bodeńskie”).
produkcja: Polska , 2012
czas trwania: 96 min.
reżyseria: Jerzy Domaradzki
obsada: Ewa Wiśniewska, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski

CENA BILETU: na jeden seans 15 zł lub na dwa seanse 30 zł

http://www.kinomoskwa.pl/filmy/filmy/filmy/sylwester_w_kinie_moskwa_20012_2013

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0