Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Obwodnica w maju

Kolejna zmiana organizacji ruchu na obwodnicy Kielc – drogowcy przełożyli ruch z jezdni zachodniej na wschodnią i zapowiadają kolejne zmiany w przyszłym tygodniu. Ale do końca tej inwestycji jeszcze tylko pół roku. Jesli pogoda nie pokrzyżuje planów, obwodnica będzei gotowa w maju – mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W tej okolicy szykują się kolejne zmiany organizacji ruchu. Ostatnie przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na wschodnią miało miejsce wczoraj.


W nowym roku drogowcy będą też kontynuować wypłatę odszkodowań za grunty pod nowe inwestycje: obwodnicę Wąchocka i odcinek siódemki od Jędrzejowa do granicy województwa.

Niewykluczone, że w tym roku ogłoszony zostanie też przetarg na tą inwestycję. Przebudowa siódemki została już uwzględniona w planach nowej perspektywy unijnej i w planach budowy dróg krajowych. Do przekształcenia siódemki w drogę ekspresową pozostały na terenie naszego województwa jeszcze trzy odcinki: poza tym od Jędrzejowa do Małopolski na realizację czeka fragment od Skarżyska do Mazowsza i odcinek Chęciny-Jędrzejów.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9