Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Szkoły jazdy obawiają sie zmian w przepisach

System elektroniczny, jaki zostanie wprowadzony w obieg 19 stycznia, problemem dla szkół jazdy. Chodzi o nowe rozwiązanie, dzięki któremu wszelkie informacje o kandydatach na kurs prawa jazdy lokowane będą w indywidualnych Profilach Kandydata na Kierowcę. Szkoły wciąż nie wiedzą, jakich programów do obsługi systemu używać.


Już wkrótce miejscem pierwszego kontaktu dla przyszłych kursantów nie będą szkoły jazdy, jak miało to miejsce dotychczas, a wydziały komunikacji starostw powiatowych. Tam, po dostarczeniu niezbędnych badań lekarskich, zostanie założony profil elektroniczny. Dopiero potem można udać się do wybranego ośrodka szkolenia.
– Brakuje nam wiedzy w dziedzinie funkcjonowania tego systemu. Przydałoby się jakieś spotkanie ze strony wydziałów komunikacji starostwa powiatowego, które wyjaśniłoby zasady działania programu – alarmuje Jacek Sęk, właściciel Szkoły Jazdy Vega.
– Nikt tak na prawdę nie wie, jak ten system będzie funkcjonował po 19 stycznia – dodaje Jacek Sęk.


– Dostawca programu zapewnił nas, że systemy będą ze sobą współpracować – odpowiada Czesław Dawid, dyrektor kieleckiego WORD.


Zdaniem właścicieli szkół jazdy, starostwo nie poinformowało, jaki system wybrać. – W tej sprawie nie pojawiły się żadne regulacje na szczeblu krajowym. My wybraliśmy program Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Obowiązkiem szkół jest zainteresować się tą sprawą – informuje Henryk Stróżecki, naczelnik wydziału komunikacji i transportu kieleckiego starostwa powiatowego.
Zdaniem Henryka Stróżeckiego, jest możliwość funkcjonowania bez systemu. Będzie on jednak niezwykle uciążliwy i pracochłonny dla szkół jazdy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7