Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Szpitalik do remontu

Koniec dyskusji o połączeniu z Czerwoną Górą: marszałek zapowiedział plan modernizacji szpitalika dziecięcego w Kielcach.

Placówka pozostanie przy ulicy Langiewicza, ale przejdzie gruntowny remont i w ciągu kilku lat zacznie spełniać standardy opieki nad najmłodszymi pacjentami – zapewnia Adam Jarubas. W budżecie samorządu ma się na to znaleźć 10-12mln zł, są też środki unijne na termomodernizację obiektów.
- Zainwestujemy poważnie w ten budynek , który istnieje – podkreśla marszałek Adam Jarubas. –Wyburzymy najstarszy pawilon, w którym jest dzisiaj oddział wewnętrzny, powstanie tu nowy pawilon z myślą o nowej jakości pobytu matki z dzieckiem, bo dzisiaj te warunki urągały nowoczesnym standardom. Mamy środki unijne na termomodernizację obiektów – dodaje Jarubas. – Odział zakaźny i chirurgia wymagają termomodernizacji, co przyniesie też oszczędności w eksploatacji tych obiektów, a na nowy pawilon mamy W budżecie samorządu 10-12mln zł.
W ciągu dwóch – trzech lat warunki pracy w szpitaliku dziecięcym ulegną znakomitej poprawie – zapewnia marszałek.
Marsałek ingeruje też w planyrestrukturyzacyjne szpitalika. Dyrektor zapowiedział zwolnienia 97-miu pracowników, połączenie kilku oddziałów, likwidację 70-ciu niewykorzystanych łóżek i likwidację oddziału patologii noworodka. Na ten ostatni pomysł nie chce się zgodzić marszałek i zapowiada starania o wyższe dofinansowanie przez NFZ realizowanych tu procedur.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4