Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Głośne czytanie dla dzieci w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

W najbliższą sobotę 9 marca 2013 r. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na spotkanie z literaturą dla dzieci. O godzinie 11.00 odbędzie się głośne czytanie. Muzeum Zabawek i Zabawy we współpracy z Kawiarnią Kawka Zabawka oraz Biblioteka Publiczna w Kielcach promują w ten sposób czytelnictwo wśród dzieci. Spotkania takie będą odbywać się w każdą drugą sobotę miesiąca.

Wstęp wolny.

Na drugim spotkaniu nasi goście usłyszą interpretację wiersza J. Tuwima „LOKOMOTYWA” doskonałe połączenie interesującego opisu , humoru i wirtuozerii słowa. Tematem wiersza jest lokomotywa przedstawiona jako istny cud techniki. Poznamy także historię Robin Hooda – słynnego banity, która stała sięinspiracją dla wielu pieśniarzy, poetów, pisarzy, filmowców, dokumentalistów i historyków.

Czytanie dzieciom w Muzeum Zabawek i Zabawy jest także formą popularyzacji niedawno ogłoszonego konkursu na „Książkę przyjazną dziecku”. Cykl spotkań zaczyna się od klasyki literatury dziecięcej, być może w niedalekiej przyszłości oferta poszerzy się o zupełnie nowe tytuły, jeszcze niedostępne na rynku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7