Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dobre serce Ojrzyńskiego i całej Korony. Udany Turniej Charytatywny!

Wczoraj odbył się IV Turniej Charytatywny w piłkę nożną pamięci Izy Domagały. Tym razem przez cały dzień zbierano pieniądze na leczenie 8-letniej Julii Fijałkowskiej.

Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na jej rehabilitację, aparat szynowo-opaskowy na nóżkę i wózek inwalidzki.
W turnieju czynny udział wzięła Korona Kielce, a w jej składzie pojawiły się takie nazwiska jak Ojrzyński, Szczęsny, Kuzera czy Zawistowski. – Bardzo dziękujemy im za pomoc. Szczególnie duże wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę trenera Leszka Ojrzyńskiego, który po raz kolejny pokazał, że ma bardzo dobre serce. Zlicytowaliśmy wiele atrakcyjnych przedmiotów, zebraliśmy dużo pieniędzy i mamy nadzieję, że uda nam się sfinansować wszystko, co zaplanowaliśmy dla Julki – mówi Maciej Lwewandowski, jeden z organizatorów zawodów.
Warto dodać, że piłkarze Korony Kielce oprócz tego, że pokazali się na boisku, to też dorzucili się do puszek. – Trener Ojrzyński zarządził wewnętrzną zbiórkę pieniędzy w szatni i Koroniarze znów zebrali pokaźną sumę – dodaje Lewandowski.
W hali pojawił się również Maciej Korzym, który wprawdzie w meczu pokazowym (z Oldbojami Korony, którzy swoją drogą wygrali ten mecz) nie zagrał, ale za to jego koszulkę zlicytowano za blisko tysiąc złotych. – Jeśli możemy pomóc, to zawsze staramy się to robić. Turniej był bardzo udany, cieszymy się, że mogliśmy się tu zjawić i sprawić przyjemność kibicom – podkreśla Korzym.
Największą gwiazdą turnieju był jednak syn kapitana Korony, Kamila Kuzery – pięcioletni Nikodem, który wystąpił u boku znanych zawodników i trenerów, a do tego zdobył efektownego gola.
Oprócz meczów piłkarskich, kibice obejrzeli wiele występów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowali między innymi zwycięzcy programu „Bitwa na głosy”. Zwycięzcą turnieju została drużyna La Furia Rocha, która w finale pokonała reprezentantów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
Organizatorem przedsięwzięcia było Studenckie Koło Naukowe LIDER działające na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Partnerami Głównymi Turnieju byli: AZS UJK Kielce, największy regionalny portal sportowy CKsport.pl oraz Agencja Reklamowa ZONEWEB.
Partnerami turnieju byli ponadto: Football Factory, LaserGame, Pszczelarz Bieliny, K2 Anaccy, Szkoła Jazdy MM Korona, Lewiatan, F1Gokart, Korona Kielce, Effector Kielce, Caritas, MPK, Raj Urwisa, Vive Targi Kielce. Nasza redakcja objęła imprezę swoim patronatem medialnym.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8