Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Było zimno, ale… zarazem gorąco!

Mróz nie przestraszył kielczan. W piątek na kieleckim Rynku odbył się koncert pod hasłem „Budzimy wiosnę”.

Koncert zorganizowali wolontariusze Akademii Przyszłości – to nowatorski program edukacyjny, którego celem jest pomoc dzieciom w przezwyciężaniu kłopotów w szkole. Projekt realizuje Stowarzyszenie Wiosna.
- W Akademii Przyszłości bierze udział pięć szkół z Kielc. Pracujemy z setką dzieci z różnymi problemami – mówi wolontariuszka Paulina. – Ja działam od roku. Uczę się z moim podopiecznym matematyki. Każdy z nas poświęca jednej osobie 60 minut raz w tygodniu. Daje mi to ogromną satysfakcję.
- Pomagam w angielskim – mówi Sylwia, inna wolontariuszka. – Już drugi rok jestem w Akademii. O inicjatywie dowiedziałam się od koleżanki. Tutaj każdy wciąga każdego. Zaangażowanych jest 100 wolontariuszy, przede wszystkim studentów kieleckich uczelni. Oprócz plakatów informacje o wolontariacie ukazują się na facebooku, tam można na ten temat dowiedzieć się więcej.
Budzenie wiosny to cykliczna impreza. Jej początki sięgają “Kampanii na rzecz Uśmiechu”, która po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku. – W piątek chcieliśmy zachęcić kielczan do wsparcia Akademii Przyszłości poprzez przekazywanie 1% podatku – wyjaśnia Iwona Ogar, regionalny koordynator projektu w Kielcach. – Przez cały czas trwania koncertu pokazywaliśmy, czym jest Akademia, na czym polega jej działalność, jak można się zaangażować w naszą akcję. Zbieraliśmy również nakrętki dla 6-letniego Kacperka, który cierpi na rzadką chorobę metaboliczną. Było zimno na Rynku, ale na szczęście całe wydarzenie okazało się sukcesem! – dodaje Ogar.
W trakcie koncertu można było posłuchać między innymi śpiewu Magdaleny Paradziej, uczestniczki „Bitwy na Głosy” oraz zespołów FireFlower i Front. Wystąpił też Kabaret z Konopi. Swój niecodzienny taniec zaprezentowali uczniowie i wolontariusze. Głównym punktem programu był jednak EKOPOKAZ mody, w którym modelami byli mali studenci, czyli dzieci biorące udział w programie. Najciekawsze jest to, że wszystkie stroje własnoręcznie zaprojektowali i wykonali sami uczestnicy! Nad projektem czuwała Aleksandra Szczęsna, II Wicemiss Polonia 2012. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Było malowanie twarzy, ścianka do graffiti i warsztaty prowadzone przez Muzeum Zabawek i Zabawy.
Odbyła się też aukcja charytatywna projektu, z której cały dochód zostanie przeznaczony na organizację warsztatów, eventów, spotkań i wycieczek dla dzieci, które dadzą im szansę na odnoszenie kolejnych sukcesów i odkrywanie swoich mocnych stron. Na aukcji można było zakupić cenne przedmioty z autografami, m.in.: płyty zespołów Enej i Star Guard Muffin, koszulkę Mariusza Wlazłego czy piłkę drużyny Effectora Kielce.
Ewelina Augustyn, Agnieszka Zapart, Martyna Makowska

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8