Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Milionowe oszczędności na prądzie

Miejski zespół do spraw przygotowania programu zarządzania nośnikami energii podsumował pierwsze miesiące działalności i przekonuje, że Kielce, mimo podwyżek, zdołały oszczędzić 1,2mln zł.

To dzięki porozumieniu z PGE Obrót ze Skarżyska i wynegocjowaniu korzystniejszych cen energii elektrycznej dostarczanej dla wszystkich jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta, czyli szkół, żłobków, przedszkoli, instytucji kultury, sportu czy oświetlenia drogowego.
- W 2011 roku miasto zużyło w tzw. obiektach kubaturowych 10,2miliona kilowatogodzin. Za to zapłaciliśmy ok. 6,2mln zł. W roku 2012 mieliśmy zużycie energii elektrycznej na poziomie 10,8 mln kWh, a rachunek wyniósł 6,4mln zł. To niewielki wzrost, w granicach 3,5%, ale gdyby nie działania podjęte przez nas, wyniósłby ponad 6%. Czyli zapłacilibyśmy ok. 550tys. zł więcej. Do tego dochodzą oszczędności w MZD, wynoszące 770tys. zł, co w sumie daje 1,2mln zł – wylicza Piotr Kuta z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach.
Miasto pracuje już nad kolejnymi oszczędnościami, bo zespół ma się zająć nie tylko prądem, ale wszystkimi nośnikami energii, czyli cieplną, wodą, ściekami i gazem. Nie wykluczone, że dla najlepiej zarządzających energią w budynkach miejskich ufundowana zostanie specjalna nagroda.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9