Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przy Chorzowskiej zbadają mosty

Przy ulicy Chorzowskiej w Kielcach powstanie laboratorium badania mostów.

Umowę na realizację projektu Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie podpisali dyrektor i kierownik kieleckiej filii oraz marszałek województwa, który przekaże na ten cel pieniądze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
– Laboratorium jest przeznaczone do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej w dziedzinie nauk inżynieryjnych i technicznych dla sektora budowlanego i transportowego – podkreślał dyrektor Instytutu, Leszek Rafalski.
Projekt otrzyma 2,4mln zł dotacji; zakłada budowę budynku i hali przy Chorzowskiej 22, zagospodarowanie terenu i wyposażenie laboratorium w dwie suwnice przenoszące wielkogabarytowe konstrukcje (m.in. belki mostowe) do badań.
- Laboratoria wyposażone zostaną w aparaturę badawczą już posiadaną przez Ośrodek, która zostanie przeniesiona z dotychczas wynajmowanych obiektów – dodaje Rafalski.
Wykonywane w nowych laboratoriach badania mają mieć praktyczne zastosowanie wśród firm sektora budowlanego, transportowego oraz działających w branży technik inżynieryjnych. W zakresie utworzenia nowych etatów przewidywane jest utworzenie dwóch nowych miejsc pracy (technolog i pracownik obsługi), przy czym jeden z tych etatów – technolog ma charakter etatu badawczego.
Całkowita wartość projektu to prawie 4 miliony złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca listopada 2014 roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9