Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Śniadanie Wielkanocne dla bezdomnych

Nawet pół tysiąca osób bezdomnych i samotnych może uczestniczyć w Śniadaniu Wielkanocnym, które odbędzie się w Wielką Sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach o godzinie 10.30. Śniadanie organizowane jest przez kielecki Caritas i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

To drugie takie wydarzenie. Poprzednie cieszyło się dużym zainteresowaniem. – Rok temu do Kielc przyjechały osoby z różnych miejsc regionu świętokrzyskiego. Jak widać, mają potrzebę, by zasiąść do naszego wspólnego stołu – podkreśla ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritasu w Kielcach.
- Zapraszamy przede wszystkim osoby ze schronisk, noclegowni, ogrzewalni, ale też tych, co żyją na ulicy. Osoby samotne, bardzo ubogie, które chcą być z nami w tym dniu, również są jak najbardziej mile widziane – dodaje Anna Gromska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Oprócz zastawionego świątecznymi potrawami stołu, każda potrzebująca osoba otrzyma paczkę. Do ich przygotowania posłużą produkty zebrane podczas Przedświątecznej Zbiórki Żywności, którą organizowała Caritas Diecezji Kieleckiej wspólnie z Kieleckim Bankiem Żywności.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8