Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wernisaż w Dworku Laszczyków

Muzeum Wsi Kieleckiej i Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zapraszają na wernisaż “Romowie Europy”, autorstwa Piotra Wojcika. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 1 marca 2013 w Dworku Laszczyków w Kielcach o godz. 16.30.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace fotografa Piotra Wójcika, który przez ostatnie 20 lat dokumentował życie Romów w Europie. Fotografował ich w Polsce, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Macedonii i Francji. Część z prezentowanych prac opublikowana była wcześniej w albumie “Cyganie z obu stron Karpat” wyd. Twój Styl 2000 oraz w licznych publikacjach prasowych, głównie w Magazynie Gazety Wyborczej oraz kwartalniku Dialog-Pheniben. Prace prezentowane na wystawie zostaną pokazane w formie klasycznych 47 fotografii w formatach 30×40 cm, 50×60 cm oraz 3 instalacji wideo.
Problematyka podejmowana przez artystę nadal jest aktualna w Europie. Budzi kontrowersje, pobudza do dyskusji, często wywołuje skrajne opinie. Część z nich wynika z niezrozumienia historii i współczesności dotyczącej życia Romów. Piotr Wójcik daje nam możliwość poznania bliżej kultury oraz życia codziennego Romów.

Wystawa jest ona organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i inicjuje III Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko- Żydowskie SZEMA/SŁUCHAJ.

Wystawa będzie otwarta od 01.03.2013 do 16.03.2013.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4