Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Młodość, Talent i Tradycja Dworek Laszczyków w Kielcach 22.09.2012

Serdecznie zapraszamy na imprezę Młodość, Talent i Tradycja – 22.09.2012 (sobota), w godzinach 11.00-15.00. Na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach spotkają się pokolenia artystów, malarzy, wokalistów, rzeźbiarzy. Zapraszamy na plener malarski z udziałem uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Szermentowskiego w Kielcach.
Odbędzie się pokaz mody ludowej oraz promocja książki “Stroje ludowe Kielecczyzny”, która ukazała się nakładem Muzeum Wsi Kieleckiej. Opowiada o rodzajach strojów jakie występowały i zmieniały się w woj. świętokrzyskim na przestrzeni wieków.
Na scenie wystąpią: Stąporkowianka, Duraczów, Smarkowianki, Rebels, Bernadetka Słapek, Marcin Kasiński, Daria Szymańska. Nie zabraknie też ostrzejszych dźwięków grunge’owych, wystąpi zespół Metafizyczni z Bazy Zbożowej prowadzony przez Piotra Krzemińskiego.

Imprezie będzie towarzyszyć otwarcie nowej ekspozycji “Kręci się wrzeciono”, przygotowanej wspólnie przez Muzeum Wsi Kieleckiej oraz ZPSP im. Szermentowskiego w Kielcach. Na wystawie został zaprezentowany proces powstawania tradycyjnej tkaniny, począwszy od prezentacji samego surowca (len, wełna) poprzez jego wstępną obróbkę, przygotowanie przędziwa, wyrób nici aż do pełnego etapu tkania. Na wystawie znajdą się zabytkowe oraz współczesne urządzenia do produkcji tkaniny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7