Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Marek Cecuła ETAPY Ćmielów Design Studio INTERPRETACJE PRZEMYSŁOWE

M.Cecuła_ETAPY_ĆDS_INTERPRETACJE PRZEMYSŁOWEJuż 5 kwietnia w Galerii BWA w Kielcach będzie można obejrzeć retrospektywę Marka Cecuły oraz pierwsze efekty pracy Ćmielów Design Studio. To pierwsza w Polsce prezentacja działalności Studia.

5 kwietnia w Galerii „Piwnice” BWA w Kielcach odbędzie się wernisaż podwójnej wystawy. Część pierwsza, “ETAPY”, to retrospektywne spojrzenie na twórczość Marka Cecuły, artysty ceramika i designera. Etapy – to słowo najlepiej opisuje zbiór prac z wieloletniej ceramicznej twórczości Marka Cecuły. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace pokazywane po raz pierwszy w Kielcach, pochodzące z okresu działania studia ceramicznego w nowojorskim Soho w latach 1980-2002.

W drugiej części, “INTERPRETACJE PRZEMYSŁOWE”, ukazane zostaną efekty działalności Ćmielów Design Studio – studia wzorniczego tworzonego od początku 2013 r. przez Zakłady Porcelany “Ćmielów” i Modus Design. Ćmielów Design Studio to założenie o charakterze projektowym, produkcyjnym i edukacyjnym. Dąży do stworzenia innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy projektantami a przedsiębiorcami, ukazując, jak ważną rolę odgrywają obecnie designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego.

W Ćmielów Design Studio powstają przede wszystkim produkty użytkowe: współczesna polska porcelana o dobrym wzornictwie. Praca artystów w przemyśle zwykle wykracza poza zwyczajną produkcję, dlatego “Interpretacje przemysłowe” to wyraz artystycznych działań na polu przemysłu, eksperymentów z formą i dekoracją. W tej części zaprezentowane zostanie współczesne wzornictwo ceramiczne oraz artystyczne interpretacje tradycyjnej ćmielowskiej porcelany.

Zapraszamy na wernisaż 5 kwietnia 2013 r. (pt), o godz. 18.00.

Wystawa potrwa do 5 maja.

Miejsce:
Galeria „Piwnice”
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
ul. Leśna 7

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5