Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiOd 23 maja 2013 r. w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kielcach udostępniona jest wystawa „100 lat parafii salezjańskiej w Kielcach” . Wystawa powstała we współpracy z Parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy. Przedstawioną na planszach historię ilustrują unikatowe zdjęcia ze zbiorów Parafi św. Krzyża, Muzeum Historii Kielc, Archiwum Diecezjalnego i osób prywatnych.

25 maja godz. 10.00 Na sobotnim spotkaniu Klubu nad Silnicą dr Lidia Zasacka przedstawi prelekcję z cyklu pt. „Człowiek a świat wartości”.

26 maja W najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny Wózek z historią pt. „Cmentarz prawosławny w Kielcach”. Wszystkich, których ciekawi historia kieleckiego cmentarza i dzieje kieleckich prawosławnych zapraszamy do naszego stoiska przy bramie cmentarza na ul. Ściegiennego 63. Dwukrotnie o godz. 12.00 i 13.30 będzie można posłuchać prelekcji i obejrzeć ślady pozostałe po prawosławnej społeczności Kielc.

Tradycyjnie też będzie można zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami Muzeum Historii Kielc.

W 2013 r. przypada 140 rocznica powołania Straży Pożarnej w Kielcach. Z okazji tego wydarzenia Muzeum Historii Kielc przygotowuje wystawę czasową „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach”, której otwarcie nastąpi 21 maja 2013 r.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4