Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Praca w Kielcach: analiza, ocena, prognoza

Warunki na rynku pracy w Kielcach od kilkunastu miesięcy nie przynależy do najlepszych. Na zakończenie ubiegłego roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach zapisanych było przeszło dziesięć tysięcy osób, a współczynnik bezrobocia skrajnie przewyższył próg 10%. Wedle obserwacji rynku pracy za pośrednictwem ekspertów z portalu www.infopraca.pl okoliczność ta być może zdoła obronić się także w tym roku, ponieważ trwający kryzysy ekonomiczny, jaki dopiero w minionych miesiącach oddał się we znaki polskim biznesmenom, z pewnością sprawi poruszenie na rynku pracy. Mnóstwo przedsiębiorstw pozostała przymuszona do zawężenia wytwórczości, ze względu na mniejszą aniżeli do tej pory wielkość zleceń od zewnętrznych klientów. Nie bez znaczenia jest także podwyższenie składki rentowej i płacy minimalnej za sprawą polskiego rządu, przez co właściciele firm są nadzwyczaj niechętni do zaangażowania nowych osób ze względu na wysokie koszty utrzymania nowego pracownika. Okoliczność ta nie dopisuje poprawie pozycji osób bezrobotnych na rynku pracy, a wiele osób, żeby posiadać ewentualność wyżywienia swoich rodzin, determinuje się na pracę na czarno, bez przysługującego zabezpieczenia.

W Kielcach króluje praca sezonowa

Fachowcy z portalu infopraca.pl, twierdzą na horyzoncie nieśmiało objawia się ewentualność reformy sytuacji. Z danych przygotowanych za pośrednictwem portalu www.infopraca.pl wynika, iż w Kielcach a także okolicach, rozróżnia się niesłychanie znaczną sezonowość zatrudnienia, jaka wyjątkowo nasila się w miesiącach ciepłych od momentu początku wiosny, aż do ostatnich dni jesieni. To oczywiście obecnie wyszukuje się pracowników doraźnych do prac ogrodowych, a także wykończeniowych przy budowie domów. Ocenia się, że wraz z początkiem lipca 2013 roku, do pracy zdoła powrócić powyżej tysiąc osób, jakie aż do tej pory były długookresowo bezrobotne. Takie wnioski zaopatruje też rozkład ogłoszeń zamieszczanych za sprawą pracodawców na portalu infopraca.pl. Również analiza zamieszczanych ogłoszeń pokazuje, że Kielce a także pobliskie miasta mają do zaoferowania wyłącznie stanowiska w zawodach fizycznych takich jak na przykład dekarz bądź elektrotechnik. Jedynie niewielki ułamek propozycji pracy to stanowiska w zawodach zwyczajowo urzędowych, jednakże stanowią one wyłącznie część wymagania na pracę w Kielcach, w szczególności dla młodych i odpowiednio wyedukowanych ludzi.

Absolwenci na emigracji

Ogromną grupą osób bezrobotnych w Kielcach ustanawiają wychowankowie uczelni wyższych, jacy nie mogą wyszukać pracy odpowiedniej z ich wyczekiwaniami a także zakresem wyedukowania. Zawiedzione oczekiwania na miejscowym rynku pracy oddziaływają na wole wyjazdu w poszukiwaniu zaangażowania w innych miastach Polski, lecz również za granicą państwa. Jako że Kielce znajdują się w niedalekiej odległości od Niemiec, to naturalnie ten trend selekcjonuje mnóstwo osób w poszukiwaniu zatrudnienia. Korzyści zarobków w cudzej walucie wyznaczają bardzo pociągającą ofertę dla osób, jakie w tutejszym mieście nie zdołają odszukać pracy. Nie jedynie zarobki, niemniej jednak również stopień wykwalifikowania i udogodnień pracy u naszych zachodnich sąsiadów wydaje się stanowczo lepszy. Emigracja zarobkowa młodych ludzi na dłużą metę być może okazać się niesłychanie niekorzystna w efektach, jeżeli chodzi o progres ekonomiczny naszego państwa. Niestety podobnie jak w Kielcach, ale również na obszarze całej Polski nie dużo jest propozycji rządowych, jakie wspomagają wychowankom uczelni wyższych w odnalezieniu przyzwoicie płatnego zatrudnienia. Bieżące stawki startowe dla absolwentów, jakie wynoszą niedużo powyżej 1000 zł mogą okazać się gwoździem do trumny dla Naszej gospodarki, bowiem wyedukowani w Polsce mieszkańcy, odjadą za granicę, bo w tamtym miejscu wypracują wielokrotność tej kwoty. Przyszłość absolwentów uczelni wyższych nie wydaje się być dobra, jednak ostatecznie wszystko okaże się pod koniec roku, kiedy będziemy posiadać pełen obraz sytuacji.

Przejrzyj najnowsze oferty pracy w Kielcach na portalu infopraca.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7