Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

rusza IV semestr Akademii Polskiego Filmu w kinie WDK

logo_apf_lodzWe wtorek 11 III 2014 r. rozpoczyna się czwarty semestr Akademii Polskiego Filmu. Przypominamy, że jest to projekt edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, adresowany do młodzieży akademickiej UJK i realizowany w kinie FENOMEN Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach:

http://www.akademiapolskiegofilmu.pl/pl/akademia-polskiego-filmu/program-kielce

Konsultantem naukowym Akademii Polskiego Filmu w Kielcach jest prof. Barbara Lena Gierszewska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, opiekunem naukowym semestru dr Monika Bator z UJK.
Koordynatorem projektu z ramienia kina FENOMEN jest Jarosław Skulski, kierownik Działu Edukacji Filmowej i Działalności Kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury.
Obecny semestr obejmuje 13 cotygodniowych spotkań z najbardziej reprezentatywnymi filmami polskimi lat 80/90 XX wieku. Ogółem studenci będą mogli obejrzeć 26 obrazów krajowej kinematografii, część z nich w cyfrowo odrestaurowanych kopiach.
Inauguracyjny wykład wygłosi prof. Barbara Lena Gierszewska.
Pierwsze projekcje czwartego semestru to filmy Krzysztofa Kieślowskiego: “Przypadek” (1981) oraz “Krótki film o zabijaniu” (1987).
Spotkania z historią polskiego kina rozpoczynać się będą o godz. 17.00 w kinie FENOMEN. Podobnie jak w poprzednich semestrach na czas każdego spotkania składa się wykład akademicki (ok. 1 godz.) oraz projekcja dwóch filmów fabularnych. Akademia Filmu Polskiego jest traktowana jako wykład ogólnouczelniany UJK w Kielcach i punktowany (4 ECTS).
Organizatorzy informują, że w ramach wolnych miejsc na sali kinowej, istnieje możliwość uczestniczenia w seansach młodzieży szkół średnich zainteresowanej filmem polskim. Wstęp wolny, za okazaniem karnetu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7