Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_histori1. 8 marca, godz. 10 Klub nad Silnicą, Poranek poetycki pt. „Być kobietą” w wykonaniu grupy teatralnych przyjaciół „Nieboska siódemka”.

2. 10 marca o godz. 17.30 spotkanie Kieleckiego Klubu Kolekcjonera.

3. 11 marca o godz. 17.00 spotkanie Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

WYSTAWY

1. Od 28 lutego przed budynkiem byłego Gimnazjum Męskiego – dzisiejszą siedzibą Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej można obejrzeć część wystawy poświęconej „285 leciu I LO im. Stefana Żeromskiego”.

2. Od 25 lutego w Archiwum Państwowym w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57 można oglądać wystawę planszową „4 Pułk Piechoty Legionów”.

Na 26 planszach przedstawiono historię 4 Pułku Piechoty Legionów stacjonującego w okresie międzywojennym w Kielcach. Wystawa ukazuje nie tylko osiągnięcia bojowe „Czwartaków” w czasie I wojny światowej, walk o granice Rzeczpospolitej i wojny obronnej 1939 r., lecz także codzienne życie żołnierzy oraz ich wpływ na charakter miasta w latach 1921-1939.

3. Od 29 stycznia 2014 r. w budynku Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przy ul. Zamkowej można oglądać elektroniczną wersję wystawy „Kielce w PRL-u”, która w postaci fotogramów prezentowana była w Muzeum Historii Kielc w grudniu 2012 r.

Natomiast od 7 lutego 2013 r. w Urzędzie Miasta – wejście od strony Rynku i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej można oglądać – w wersji elektronicznej – prezentację aktualnej wystawy czasowej z Muzeum Historii Kielc pt. „Powstanie Styczniowe w prasie zagranicznej. Ryciny z Kolekcji Krzysztofa Kura”.

4. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt.

„W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

5. W Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3