Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czytamy dzieciom

w_piorka_zdobienie_12.04W sobotę 12.04.2014 od godz. 11.00 w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Kawka Zabawka, Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na głośnie czytanie dzieciom. Odsłona kwietniowa będzie pod hasłem „Na pogodę i niepogodę”
Gościem specjalnym spotkania będzie Ewa Ziółkowska-Darmas, która to przeczyta fragmenty swoich książek Wiedźma i Tajemnica kasztanowej alei. Autorka jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarką i tłumaczką z języka francuskiego, między innymi książek dla dzieci. Ewa Ziółkowska-Darmas została wyróżniona w konkursie na Książkę Przyjazną Dziecku.
W czasie spotkania z klasyką literatury dziecięcej uczestnicy wysłuchają fragmentu Wiosny Misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego. Nie zabraknie zabaw i konkursów z nagrodami, oraz słodkiego podsumowania.

Nie jest to pierwsze spotkanie z książkami dla dzieci, głośne czytanie już od roku odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca w Kawce Zabawce w Muzeum Zabawek i Zabawy. Akcja cieszy się coraz większą popularnością, organizatorzy od tego roku zaczęli zapraszać na spotkania autorów książek dla dzieci..
Wstęp wolny.

Gry bez prądu w Muzeum Zabawek i Zabawy

W najbliższą niedzielę (13.04.2014 r.) Muzeum przygotowało dzień z grami planszowymi. Wspólna gra przy stole stanowi ciekawy sposób na wspólną zabawę w czasie wolnym, na przykład przy okazji zimowej niedzieli.
Muzeum czeka na uczestników w wieku od 6 do 99 lat. Przewidziano gry dla różnych grup wiekowych. Przy stolikach będą mogli się zmierzyć: wnuczek z dziadkiem i babcią, rodzice z dziećmi, dzieci między sobą oraz sami dorośli.
Organizatorzy zapewniają miejsce i akcesoria. Uczestnicy będą mieli możliwość zagrać w klasyczne gry oraz poznać mniej popularne tytuły. Rozgrywki planszowe przechodzą swój renesans i stanowią doskonałą alternatywę dla komputerów i konsoli. Wiele gier wirtualnych ma swoje planszowe odpowiedniki. Dodatkowo klub gier „Kieł” przygotował pokazy gier bitewnych.
Pasjonaci gier elektronicznych mogą przy okazji poszukiwań alternatywy zwiedzić wystawę Konsole i gry wideo w świecie wirtualnej zabawy, która prezentuje historię techniki cyfrowej rozrywki.
Gry bez prądu
Sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy
Start godz. 9.00
Koniec godz. 15.00
wstęp wolny

W piórka zdobienie

Warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych odbędą się na ekspozycji Muzeum Zabawek i Zabawy w sobotę 12.04.2014 r. od 12 do 15. Bilet wstępu do muzeum upoważnia do uczestniczenia w warsztatach.

Kurczak to zabawka, która w koszyku wielkanocnym, tak jak jajka symbolizuje budzącą się do życia przyrodę.
Własnoręcznie wykonana zabawka będzie miała olbrzymie znaczenie dla
całej rodziny. Goście Muzeum w sobotę będą mogli wykonać i zabrać ze sobą do domów wyjątkową ozdobą świąteczną.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1