Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Trzy wystawy w maju

BWA_zaproszenie_Tomiyuki Sakuta-grafikaFOTO-OBIEKT
Kuratorzy: Jagna Olejnikowska, Leszek Golec
Artyści: Janusz Bałdyga, Janusz Bąkowski, Krzysztof M. Bednarski, Sławomir Belina, Bożena Biskupska, Wojciech Bruszewski, Dagmara Bugaj, Marek Cecuła, Tomasz Ciecierski, Krzysztof Cichosz, Danuta Dąbrowska-Wróblewska, Lucjan Demidowski, Leszek Golec, Jerzy Grzegorski, Marek Janiak, Magdalena Krajewska, Jacek Kryszkowski, Grzegorz Kowalski, Tomasz Komorowski, Kamil Kuskowski, Henryk Kuś, Natalia LL, Alicja Łukasiak, Katarzyna Majak, Tomasz Matuszak, Krzysztof Morcinek, Irena Nawrot, Jagna Olejnikowska, Leszek Oprządek, Waldemar Pranckiewicz, Wojciech Prażmowski, Jagoda Przybylak, Marek Poźniak, Józef Robakowski, Wacław Ropiecki, Andrzej Różycki, Zofia Rydet, Zygmunt Rytka, Adam Rzepecki, Zbigniew Sejwa, Tomasz Sikorski, Łukasz Skąpski, Zdzisław Słomski, Andrzej Świetlik, Zbigniew Tomaszczuk, Krzysztof Zarębski, Wojciech Zasadni, Joanna Zemanek.
Wernisaż 17.05.2014 (sobota), godz. 18:00 /
Galerie BWA Górna /
Wystawa potrwa do 1.06.2014

http://www.bwakielce.art.pl/event/foto-obiekt

TOMIYJUKI SAKUTA – GRAFIKA
Urodzony w 1960 w Japonii. Studiował na Tokyo Zokei University of Art. & Design, w Tokio w Japonii. Artysta brał udział w wielu prestiżowych międzynarodowych wystawach grafiki na całym świecie, jest zapraszany do znanych Centrów Grafiki jako „Artist in Residence”. Do Kielc przyleci z Australii specjalnie na wernisaż swojej wystawy. Tak oto pisze o nim prof. Antoni Kowalski
„Tomiyuki Sakuta to artysta wirtuoz, jego graficzne dzieła są formalnie doskonałe, technicznie absolutnie bezbłędne a świat wyobraźni nieograniczony. Jego niezwykła twórczość przywodzi na myśl surrealistyczne wizje o niesamowitej wyobraźni i buddyjskiej filozofii, imponują doskonałością rysunku i mistrzostwem sztuki graficznej. Posługując się bardzo trudną techniką druku wklęsłego jak akwaforta, akwatinta, mezzotinta, chine colle osiąga niewiarygodne efekty”.
Wernisaż 17.05.2014 (sobota), godz. 18:00
Galerie BWA Dolna
Wystawa potrwa do 1.06.2014

http://www.bwakielce.art.pl/event/tomiyuki-sakuta-grafika

JURI JAKOWENKO – GRAFIKA
urodził się 1965 – w wiosce Smolianinow w obwodzie Szkotowskim. Studiował w Instytucie Teatru i Sztuki w Mińsku (na wydziale grafiki). Autor ok. 50 wystaw indywidualnych. Wystawiał swoje prace w wielu krajach: Chinach, Białorusi, Hiszapnii Ukrainie, Cyprze, Holandii, Belgii, Szwecji oraz Polsce. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Mieszka i pracuje w Grodnie. Na wystawie zaprezentuje kilkadziesiąt prac.
„Perfekcyjne i efektowne, wypełnione drobiazgowo opracowanymi szczegółami grafiki, zachwycają warsztatowym kunsztem i przyciągają bogactwem wyobrażeń. Dekoracyjność, częste multiplikowanie detali i porządkowanie ich w powtarzalnym, otwartym kompozycyjnie rytmie ornamentu, horror vacui – strach przed pustymi miejscami – formalnie sytuuje tę twórczość w kręgu wpływów Orientu. W prawdziwie wschodnim przepychu form, budowanych lekką, delikatną i niebywale precyzyjną kreską można wyodrębnić dwa ich rodzaje. Jeden to kształty zaczerpnięte z natury: rośliny, zwierzęta, portrety, akty i przedmioty, których sposób przedstawiania świadczy o niebywale rozwiniętym zmyśle obserwacji artysty. Drugi rodzaj to formy zrodzone w jego wyobraźni, fantastyczne stwory i postacie, rysowane z równą tamtym, urealniającą je precyzją. Wszystkie splatają się ze sobą, dopełniają, jedne przeradzają się w drugie, tworząc efektowną plastycznie i tajemniczą znaczeniowo całość.”
(Stanisława Zacharko)
Wernisaż 17.05.2014 (sobota), godz. 18:00 Galerie BWA Dolna
Wystawy potrwają do 1.06.2014

http://www.bwakielce.art.pl/event/juri-jakowenko-grafika

Europejska Noc Muzeów, BWA po raz pierwszy uczestniczy w grze Liczydło / Muzeaika 2014 i zaprasza wszystkich do zabawy. To okazja aby zobaczyli ją Ci którzy jeszcze u nas nie byli mówi Stanisława Zacharko dyrektor BWA w Kielcach. Karta do gry do pobrania ze strony BWA/Aktualności w dzień gry, lub na portierni BWA. Galeria czynna do godz. 24:00.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9