Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

ŚWIĘTOKRZYSKIE LATO FILMOWE 2014: KINO PO EUROPIE

FENOMEN (dawne kino WDK) logo

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny przegląd filmowy, który odbędzie się w dniach 2 lipca –
3 września 2014 w pięciu świętokrzyskich kinach!!!
Z okazji dziesięcioletniej obecności Polski w Unii Europejskiej zaplanowano w ciągu 9 wakacyjnych tygodni w sumie 246 projekcji filmowych! Widzowie w Kielcach (kino „Fenomen”), Sandomierzu (kino „Starówka”), Skarżysku – Kamiennej (kino „Centrum”), Starachowicach (kino „Kultura”) i Włoszczowie (kino „Muza”) w ciągu każdego letniego tygodnia obejrzą głośne tytuły, zarówno premierowe, jak i te z ostatnich sezonów filmowych, pogrupowane według wybranej kinematografii europejskiej: czeskiej i słowackiej, francuskiej, niemieckiej, angielskiej, polskiej, krajów bałkańskich, krajów Beneluxu i Skandynawii.
Zaprezentowane zostanie w sumie 18 filmów, dodatkowo przeglądowi towarzyszyć będą projekcje 9 pełnometrażowych produkcji dziecięcych, zarówno animacji jak i filmów aktorskich (wśród nich „Gabriel”, zrealizowany w plenerach regionu świętokrzyskiego).
Bilety na wakacyjny przegląd kosztują we wszystkich kinach, biorących udział w projekcie tylko
10 złotych!!!
Szczegółowy program dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej:
www.slf.info.pl
Projekt zrealizowano przy wsparciu: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmoteki Narodowej i Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6