Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Lato w Muzeum Zabawek i Zabawek

muzeum_zabawekJuż od 1 lipca w Muzeum Zabawek i Zabawy rozpocznie się Muzealne ZPT. Tematyka zajęć podzielona jest na dwa cykle – pierwszy z nich, który trwa od 1 do 4 lipca, zatytułowany jest „Zabawkoptaki”. Na warsztatach będą wykonywane ptaki, ptaszki z rozmaitych materiałów, uczestnicy nauczą się, jak można ciekawie bawić się niebanalnym zdobieniem przedmiotów, czyli decoupagem. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów popularnej gry – w muzeum zagoszczą wściekłe ptaki i podstępne świnki. Wykonywane będą również zabawki z tak nietypowych surowców, jak sztućce czy talerzyki. W czasie warsztatów będzie można zobaczyć także ptaki trochę mniej znane – zagości u nas Pan Janusz Wróblewski z Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom Ptasi Azyl oraz jego podopieczni.
„Bajkowy animator” – w drugim tygodniu od 8 do11 lipca odbędą się warsztaty filmowe prowadzone przez Tadeusza Wilkosza – reżysera filmów animowanych, scenarzystę i scenografa, który zajmuje się głównie animacją lalkową.
W 1959 r. zadebiutował filmem ,, Misie figle”. Jako reżyser zrealizował w Se-ma-forze ponad 30 filmów lalkowych, następnych 100 powstało pod jego kierownictwem artystycznym.
Jest autorem filmowych wizerunków m.in. Misia Colargola, Pingwina Pik-Poka i Trzech Misiów.
W trakcie trwania warsztatów dzieci zapoznają się z techniką animacji lalkowej. Każdy z uczestników wykona lalkę i elementy scenografii. Następnie zostaną zanimowane i przedstawione w filmie.
Uroczysta premiera filmu nastąpi w ostatni dzień warsztatów 11.07.2014 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, w przypadku drugiego tygodnia ilość miejsc jest ograniczona 20 osób. Wiek uczestników warsztatów „Zabawkoptaki”od lat 6, wiek uczestników w tygodniu „Bajkowy animator” – od 7-15 lat. Cena biletu 8 zł, w godz. 10.00-13.00.
Natomiast druga połowa lipca upłynie pod znakiem robotyki – w dniach od 14 do 18 lipca oraz od 21 do 25 lipca w godzinach 9.00-16.00. odbędą się warsztaty „Twój robot”. Cena biletu 300 zł za osobę za tydzień.

Tel. do rezerwacji: 413433715

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2