Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiWYDARZENIA

1. Wakacje 2014 w Muzeum Historii Kielc – KOMUNIKAT

W sierpniu, z powodu nikłej frekwencji, zajęcia wakacyjne zostają przeniesione z Muzeum Historii Kielc do Szkoły dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach. W związku z tym muzeum nie przyjmuje już zapisów na zajęcia sierpniowe

Ostatnie zajęcia w lipcu:

29 lipca – „Zaskakujące – popływajmy po parku”.

31 lipca – „Tajemnicze – miasto odchodzące”.

2. 6 sierpnia otwarcie wystawy „Okruchy historii – kolekcja Stanisława Piotrowicza” prezentujacej kolekcję pamiątek historycznych stworzoną przez kielczanina Stanisława Piotrowicza.

Jej trzon stanowi bogaty zbiór polskich odznaczeń, odznak i oznak wojskowych, państwowych, okolicznościowych i organizacyjnych z lat 1914-1989. W skład kolekcji wchodzą także: medale pamiątkowe (dotyczące głównie polskiego czynu zbrojnego w czasie II wojny światowej), mundury i elementy umundurowania, elementy uzbrojenia i oporządzenia żołnierzy Wojska Polskiego z lat 1918-1939, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Ludowego Wojska Polskiego, fotografie przedstawiające historię Wojska Polskiego w latach 1918-1945 oraz dokumenty. Ze względu na przypadającą w 2014 r. 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej oraz 70. rocznicę bitwy o Monte Cassino nie zabraknie związanych z tymi wydarzeniami pamiątek. Ze szczególnym uwzględnieniem zaprezentowane zostaną także przedmioty związane z dziejami kieleckiego garnizonu Wojska Polskiego w latach 1921-1939. Ogółem na wystawie zobaczyć będzie można około 1000 eksponatów, które ukażą zmiany zachodzące w polskiej symbolice narodowej i wojskowej na przestrzeni XX stulecia.

3. Zapowiadane wcześniej na 6 sierpnia spotkanie pt. „Spiżowy brygadier – pomniki Józefa Piłsudskiego” z cyklu Wieczór w muzeum „Kielce – obrazki historyczne” z powodu otwarcia wystawy przełożone zostało na późniejszy termin.

Aktualne informacje na temat trwających wystaw czasowych, ekspozycjach poza muzeum i wystawach do wypożyczenia dostępne są na bieżąco na stronie internetowej muzeum i muzealnym Facebooku. http://www.muzeumhistoriikielc.pl

WYDARZENIA – informacja dodatkowa

1. 3 sierpnia (niedziela) o godz. 11. Kolejny ze spacerów po mieście z Krzysztofem Myślińskim, który poprowadzi po Kielcach „Śladami Piłsudskiego”.

2. 6 sierpnia, Mała Galeria Prezentacja panoramy historycznej autorstwa Andrzeja Syski Szafrańskiego pt. “Panorama Świętokrzyska” przedstawiającej wkroczenie Strzelców na czele z Józefem Piłsudskim do Kielc w sierpniu 1914 r.

3. 8 sierpnia, Plac Wolności Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy wkroczenia Strzelców do Kielc Muzeum Historii Kielc zaprezentuje nową wystawę planszową zatytułowaną „Józef Piłsudski na pomnikach”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5