Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc – Zajęcia wakacyjne 2013 – program od 1 lipca

OTWARTE ZAJĘCIA – prośba o wcześniejsze zgłaszanie do muzeum, tel. 41 340 55 26 lub 340 55 22Plakat A3 Plan na Wakacje MAŁY

Wtorki od 10-12, zajęcia płatne 4 zł od osoby za dzień.

Lipiec: MUZEALNA SZKOŁA STRAŻACKA – zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 5 do 15 lat, prowadzone z udziałem strażaków z kieleckich Komend Straży Pożarnej.

2 Lipca – O historii kieleckiej straży pożarnej na wystawy w Muzeum Historii Kielc opowie jej autor Paweł Wolańczyk, a na dziedzińcu muzeum PRAWDZIWY WÓZ STRAŻACKI ZE STRAŻAKAMI.

9 lipca – Mundur, musztra, zasady pracy. Zawodowi kieleccy strażacy opowiedzą o swojej pracy, pokażą mundury– te do pracy i te od święta, oraz sprzęty strażackie.

16 lipca – Umiejętności młodego strażaka, a w tym: rozwijanie i zwijanie węży strażackich, obsługa drabiny, uruchamianie pompony strażackiej. Strażacy, to także ratownicy i ludzie pomagający nam w trudnych sytuacjach, a więc będzie okazja zajrzeć do wnętrza strażackich skrzyń ze sprzętem ratunkowym. Przy okazji zajęcia zręcznościowe.

23 lipca – Egzamin na strażaka. Dla wytrwałych uczestników zajęć podwójny egzamin: z wiedzy historycznej o dziejach kieleckiej straży pożarnej oraz praktyczny egzamin z podstawowych umiejętności strażackich.

*

Od 30 lipca i w sierpniu spotkania wtorkowe będą poświęcone historii Kielc.

30 Lipca– Muzealni tropiciele.

Poznajemy historię miasta na wystawie „Z dziejów Kielc”. Odrobina nauki przy zabawie – trochę szukania, wiele radości – co znajdziesz – to twoje.

6 sierpnia – Poznajemy symbole Kielc. Warsztaty.

O Kieleckim dziku – Kiełku, kieleckich scyzorykach, a może nawet o kieleckim herbie miejskim: tyleż prawdy, co legendy z kredką i pędzlem w ręku. A może nawet zorganizujemy własną drukarnię?

13 sierpnia – Tajemnice kieleckiego Rynku.

Spacer wokół miejsca tyleż znanego, co nieznanego: co ciekawego na podwórkach, no i poszukamy ostatniej kieleckiej studni – tuż przy Rynku.

20 sierpnia – Kaligrafia. Warsztaty.

Zmierz się z dawnym pismem. Muzealni plastycy i uczestnicy warsztatów spróbują poznać niełatwą dawną sztukę pięknego pisania „byle czym”: patykiem, piórem, stalówką.

27 sierpnia – Najpiękniejsze miejsca w Kielcach.

Na zakończenie spacer po mieście w poszukiwaniu miejsc pięknych i przyjemnych. I może „niebezpiecznych”– bo poszukamy najstarszej działającej kieleckiej lodziarni. Wygodne buty i dobry humor na koniec wakacji.

DLA WSZYSTKICH, a szczególnie dla dorosłych.

W trzecie niedziele wakacyjnych miesięcy: 21 lipca i 18 sierpnia, w godz. 10-12 spacery historyczne po mieście. Bezpłatnie. Zbiórka w Muzeum Historii Kielc.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6