Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiWYDARZENIA

1. 5 października, godz. 10.00 Kolejne sobotnie spotkanie Klubu nad Silnicą, na którym prelekcję pt. „Filozofia codzienności” wygłosi Lidia Zasacka.

2. 7 października w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego „ŚWIĘTOGEN”. Tym razem praktyczne zajęcia warsztatowe pt. „Szukamy przodków w internecie” poprowadzi Maciej Terek.

3. 8 października o godz. 17.00 Spotkanie Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

WYSTAWY

1. Od 25 września do końca listopada w warszawskim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego eksponowana jest wystawa „Józef Teliga (1914 – 2007)”.

Jest to biograficzna wystawa prezentująca niezwykły życiorys żołnierza wywiadu Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, współtwórcy NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, więźnia stanu wojennego, działacza Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników i Niezależnego Ruchu Ludowego „Solidarność”, a także jednego z odtwórców Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 planszach można zobaczyć dzieje całej interesującej rodziny Teligów, a także zdjęcia i dokumenty ilustrujące koleje życia jednego z „11 dzielnych” Ziemi Świętokrzyskiej.

2. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Od 20 września do 27 października w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc prezentujemy wystawę fotografii „Stanisław Lipka (1913-1993). Wystawa fotografii z daru rodziny”. Muzeum przygotowało ekspozycję kilkudziesięciu prac Stanisława Lipki cenionego przedstawiciela Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, będącą zapowiedzią wystawy monograficznej, która powstanie w oparciu o całość ofiarowanego daru.

2. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

3. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6