Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uśmiechnęte Archiwum w Muzeum Zabawek i Zabawy

Swiatowe_Archiwum_UsmiechuJuż w najbliższą sobotę Twój uśmiech może dołączyć do Światowego Archiwum Uśmiechu.

5 lipca o godz.11  Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Światowe Archiwum Uśmiechu zapraszają na spotkanie z kielecką ilustratorką Joanną Biskup-Brykczyńską oraz pomysłodawcą uśmiechniętej akcji Markiem Wysoczyńskim. Na wystawie zaprezentowane będą uśmiechy najbardziej znanych ludzi z całego świata narysowane na plakatach, kartkach czy zdjęciach. Pokazane będą także uśmiechy narysowane przez piłkarską ekipę młodzieży na oficjalnej piłce PZPN, uśmiech Maciej Bendera na piłce koszyka, będą koszulki Asseco Prokom czy FC Koeln z uśmiechami wszystkich zawodników i inne uśmiechnięte niespodzianki.
Właśnie te uśmiechy i dzieci i znanych osób trafią do kolejnego miejsca. Piłkarze  z Dortmundu, wszyscy zawodnicy Borussi narysowali uśmiechy na swojej oficjalnej koszulce. Dzięki uprzejmości Konsula Jakuba Wawrzyniaka z Konsulatu Generalnego RP w Kolonii koszulka ta przekazana została dla Światowego Archiwum Uśmiechu. Każde dziecko z Kielc i każdy dorosły z Kielc i nie tylko zobaczyć będzie  mógł jak rysuje Robert Lewandowski i cała ekipa z Dortmundu na spotkaniu z Markiem Wysoczyńskim w sobotę 5.07 w Muzeum Zabawek i Zabawy.
Kielce rysować będą uśmiechy dla kolejnych odsłon World Smile Archive. Bo uśmiechy mają pomagać chorym dzieciom i doprowadzać nie tylko do pomocy w leczeniu. Dzieci mają być takie mocne jak wielcy tego świata, którzy rysowali również buźki dla innych.
Światowe Archiwum Uśmiechu to także jedyne miejsce na ziemi, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć własnoręczne narysowane uśmiechy osobistości całego globu. Są tu uśmiechy Paolo Coelho, Guentera Grassa i Wisławy Szymborskiej. Uśmiech Królowej Jordanii jest obok uśmiechy ryby narysowanej przez Patriarchę Konstantynopola czy Prezydenta RP. To tylko tu można spojrzeć na uśmiech Ireny Kwiatkowskiej , Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej czy Biskupa Józefa Życińskiego.
Niebawem uśmiechy z Kielc, Kolonii czy te narysowane niedawno w Domach Dziecka w Hanoi dzięki zaproszeniu Ambasady RP w Wietnamie pojadą cieszyć i inspirować kolejne dzieci i dorosłych w Polsce i na całym świecie. Już w wrześniu uśmiechać się będziemy w Zgorzelcu na zaproszenie tamtejszego Powiatu a także dzięki Gdynia Film Festiwal w szpitalu z aktorami i z dziećmi.
Od kilku lat Światowe Archiwum Uśmiechu z uśmiechem promuje także Polskę ale i szerzej współpracę międzynarodową na całym świecie. I to nie tylko na zaproszenie placówek polskiego MSZ ale także we współpracy z MSZ Francji, Austrii i Niemiec.  W najbliższym czasie uśmiechy mają promować Polskę i pomagać dzieciom dzięki zaproszeniu Uśmiechów Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Pendereckiego czy Tadeusza Mazowieckiego przez Ambasadę RP w Japonii i Tajlandii i na Białorusi a także Konsulat Generalny w Toronto ale także Towarzystwo Mniejszości Słoweńskiej w Austrii czy Ministerstwo Zdrowia w Panamie.
World Smile Archive uśmiecha się i działa na żywo w całej Polsce i na całym świecie – zobaczyć to można na www.promocjakultury.pl
A przede wszystkim na Facebooku – jeszcze rok temu była tam strona Światowego Archiwum Uśmiechu i page World Smile Archive. Niedawno parę tygodni temu Marek Wysoczyński poprosił swoją przyjaciółkę działaczkę węgierskiej Polonii Małgorzatę Vegh czy nie chciałaby zostać ambasadorką World Smile Archive Hungary. Chciała i szczęśliwą ręką i swoim uśmiechem otworzyła dzwiczki dla całego świata. Bo ambasadorowie uśmiechu są już w ponad 30 krajach świata: Bangladesh,Indie, Pakistan, Panama, Peru, Meksyk,Bahrain,Niemcy są też Ambasadorowie miast World Smile Archive Berlin , Dubai czy Manila. Z całego świata uśmiechają się ludzie do małych pacjentów i do wszystkich nas.
Bo świat z Uśmiechem w Kielcach czy w Tokio , w Kijowie i Moskwie , Jerezolimie czy Rijadzie, w Szczebrzeszynie czy Nowym Yorku – świat z uśmiechem jest po prostu lepszym światem. Proszę się o tym przekonać już w sobotę w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8