Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

DEVEBERE – unikatowy obiekt autorskiej „architektury tymczasowej” w BWA w Kielcach

6.DEVEBERE_Venice_b1dzięki uprzejmości Macieja Siudy (1)-1Galeria Przed!

http://www.bwakielce.art.pl/event/devebere

Niezwykły projekt dwóch młodych architektów: Macieja Siudy – Kielczanina, absolwenta LO im. S. Żeromskiego w Kielcach i obecnie asystenta w Katedrze Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej oraz Rodrigo Garcia Gonzaleza m.in. nagodzonego w Lexus Design Award 2014, jego hiszpańskiego współpracownika, pokazany na Biennale Architektury w Wenecji i w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu w 2012 – zostanie zrealizowany przy BWA w Kielcach. Od 7 lipca do 12 lipca 2014 rusza akcja budowania przestrzennej formy architektonicznej z ponad 25 tysięcy plastikowych butelek PET. Akcja zostanie zrealizowana z inicjatywy BWA (Dział Edukacji BWA: Izabela Łazarczyk-Kaczmarek i Magdalena Leśniak), większości butelek zaś dostarczy firma VEOLIA, na co dzień zarządzająca śmieciami Kielczan. Zapraszamy wszystkich chętnych do gromadzenia dla nas budulca: przyjmujemy plastikowe butelki typu PET – czyste, niezgniecione i z zakrętkami. Zapraszamy także chętnych do włączenia się do akcji tworzenia: wspólną, twórczą zabawą będą kierować autorzy: Maciej Siuda i Rodrigo Garcia Gonzalez, oni też zaprojektowali dla Kielc zupełnie nową – wyjątkowo dużą i efektowną plastycznie formę.

Po wielkim sukcesie DEVEBERE w Wenecji również i Kielczanie oraz goście naszego miasta będą mogli obejrzeć dzieło „architektury tymczasowej” projektu pochodzącego stąd znakomitego architekta i artysty.

Wszystkich wolontariuszy chętnych do pracy podczas akcji prosimy o kontakt z koordynatorem w Kielcach Izabelą Łazarczyk-Kaczmarek z BWA w Kielcach tel. 41 344 49 42 (wew. 25)

Współorganizator: VEOLIA Usługi dla Środowiska S.A.
Wsparcie: Ecudera.com, www.psifryzjer.com, Artystyczna Pracownia Rzeźby Sławomir Micek, Klinika motocyklowa

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1