Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Premiera Björk: Biophilia Live już 17 października w Polsce

Bjork. Biophilia Live (24)POKAZ FILMU “BJORK: BIOPHILIA LIVE” I RECITAL MAYAKI PROJEKT W KINIE FENOMEN

17 i 18 października (kina studyjne) oraz 21 października (sieć Multikino) Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza na pokazy specjalne filmu Nicka Fentona i Petera Stricklanda Björk: Biophilia Live, który był jednym z przebojów 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Muzyka łagodzi obyczaje. Czy może zmieniać klimat i ratować środowisko naturalne? Któż miałby udowodnić, że to możliwe, jeśli nie szamanka z krainy gejzerów i lodowców – Björk. Cztery lata temu skomponowała dziesięć utworów, z których każdy poświęcony był jednej emocji i łączył się z jakimś elementem przyrody (księżyc, błyskawice itp.). Wydała je na ósmej w karierze płycie zatytułowanej Biophilia. To nie był zwyczajny album, lecz seria aplikacji – zestaw projektów multimedialnych poświęconych przyrodzie i ginącemu pięknu natury.

Björk: Biophilia Live to widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki, który został zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku, przy użyciu 16 kamer, przez ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko imponujący wizualnie koncert z utworami ze słynnego ósmego albumu Björk, lecz również przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem Davida Attenborough.

Björk: Biophilia Live

Wielka Brytania 2014, 97′

reżyseria: Nick Fenton, Peter Strickland
zdjęcia: Brett Turnbull
montaż: Nick Fenton
producent: Jacqui Edenbrow
produkcja: A Gloria Production in association with One Little Indian and The Wellcome Trust
dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Guy Lodge z Variety o filmie:

„Björk, elektryzujące sceniczne zwierzę współczesnego popu, odrzuciła występy na srebrnym ekranie już po Tańcząc w ciemnościach Larsa von Triera. Biophilia Live to najbliższa filmowi rzecz z udziałem artystki, którą jej fani z uzasadniona nadzieją wyczekują i w najbliższym czasie zobaczą w kinach na całym świecie. Na szczęście jej swoisty magnetyzm wystarczył, aby Björk: Biophilia Lilve, dedykowany występowi
w londyńskim Alexandra Palace stał się wyjątkowo pięknym wydarzeniem. W połączeniu z talentem Stricklanda i współreżysera, Nicka Fentona, powstał urzekający dowód, że Björk wciąż posiada nadzwyczajne moce”.

Źródło: bit.ly/bjorkbiophilialivereview

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=zvLZl1HlW3Y

Szczegóły filmu oraz lista kin, w których odbędą się pokazy filmu znajdują się na www.nowehoryzonty.pl oraz na oficjalnej stronie filmu www.biophiliathefilm.com.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4