Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI W NASZYM KINIE MOSKWA !

CARTE BLANCHECarte Blanche – PREMIERA!!!

Nowa, poruszająca rola Andrzeja Chyry. To wydarzyło się naprawdę!

23 stycznia 2015 roku na ekranach kina zagości film „Carte Blanche” – inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”).

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Scenariusz „Carte Blanche”, uniwersalna i inspirująca opowieść o sile ludzkiego ducha i determinacji w walce z przeciwnościami losu, to finalista prestiżowego konkursu Script Pro 2012. W doborowej obsadzie – obok Andrzeja Chyry, Arkadiusza Jakubika i Urszuli Grabowskiej – Dorota Kolak, Wojciech Pszoniak, zdolni aktorzy młodego pokolenia (Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek) oraz uczniowie lubelskich liceów.

Maciej Białek, którego losy zainspirowały historię Kacpra, to nauczyciel historii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Chorobę ukrywał przez wiele lat. Mimo utraty wzroku, w szkole uczy od 14 lat. Przekazywanie wiedzy młodym ludziom to jego pasja. Uczniowie, którzy są wychowankami Macieja Białka, uważają go za barwną postać. Jego zajęcia są ciekawe, dzięki niemu historia nie jest nudna. Sam „profesor” Białek twierdzi, że jeśli uczniom okaże się zainteresowanie, szacunek i traktuje się ich poważnie, relacje z nimi są bardzo udane. Na przestrzeni lat jego historią interesowały się wszystkie najważniejsze media w Polsce. Historia Macieja Białka zainspirowała Jacka Lusińskiego do napisania scenariusza, bo sam Maciej stanowi inspirację dla innych. Jest przykładem, że w życiu spotykają nas różne doświadczenia, ale to od nas zależy, kim jesteśmy i czy jesteśmy szczęśliwi.
produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Jacek Lusiński
scenariusz: Jacek Lusiński
obsada: Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Dorota Kolak, Urszula Grabowska, Wojciech Pszoniak, Maria Chwalibóg, Jerzy Rogalski, Ewa Bakalarska , Anna Nowak, Tomasz Ziętek

Cuda – PREMIERA !

Zwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film, który oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez. „Cuda” młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.

Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.

Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

Jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat.- Paweł Pawlikowski

Wielkie przeżycie: wciągająca, piękna opowieść o dojrzewaniu do samodzielności. – Jane Campion

Dawno nie byłam tak wzruszona… Genialny, piękny i pełen życia świat. – Sophia Coppola
produkcja: Włochy, Szwajcaria, Niemcy , 2014
czas trwania: 111 min.
reżyseria: Alice Rohrwacher
obsada: Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Monica Bellucci.

Misja Gwiazda – NOWOŚC

“Misja: Gwiazda” to przyjęta owacją na stojąco na MFF w Berlinie, pełna energii opowieść o młodości, przyjaźni i muzyce. Film zdobył serca dzieci i młodzieży na całym świecie, czego dowodem jest nominacja do Nagrody Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej. “To film o budowaniu relacji w wielokulturowym świecie, o prawdziwej przyjaźni” – mówi reżyser.

Karl wcale nie chce się przeprowadzać do Kopenhagi. Mama dostała pracę w stolicy i musi tam jechać! Bo czy ktoś kiedykolwiek bierze pod uwagę co myśli i czuje 12-letni chłopak? Najgorsze przypuszczenia Karla się sprawdzają – Kopenhaga okazuje się głośna i brzydka.
Paradoksalnie w swojej nowej klasie – pełnej dzieci pochodzących z różnych stron świata – Karl staje się obiektem drwin. Uciekłby do dziadków, jak planował, gdyby nie spotkanie z Sawsan. Wygadana muzułmanka uczy go, jak dobrze mówić po \\\’kopenhasku\\\’. A dodatkowo umie śpiewać.
Jeden z jej utworów został wybrany do duńskiej wersji Eurowizji dla dzieci. Jednak ojciec zabrania udziału w konkursie, mówiąc, że scena, reflektory i makijaż nie są dla niej. Karl i Sawsan łączą siły we wspólnej misji, bo czego nie robi się dla prawdziwej przyjaźni!

produkcja: Dania , 2013
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Martin Miehe-Renard
scenariusz: Gitte Løkkegaard, Martin Miehe-Renard.

POKAZY JEDNORAZOWE:

Mandarynki – Filmowy Superczwartek styczeń 2015

FILMOWY SUPERCZWARTEK STYCZEŃ 2015
NOMINACJE ZŁOTE GLOBY 2015

29.01.2015 godz. 18:00 – “MANDARYNKI”

Jesień – ulubiona pora roku poetów i melancholików – to też czas, w którym w jednych z sadów w Abchazji dojrzewają mandarynki. Od morza wieje jeszcze ciepły wiatr, lasy na wzgórzach pokrywają się złotymi liśćmi. Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy – Markus (Elmo Nueganen) i jego sąsiad Ivo (Lembit Ulfsak). Córka Iva wróciła do Estonii, uciekła przed wojną. Mężczyzna nie ma w sobie siły, by zerwać więź z przeszłością i opuścić miejsce, w którym została pochowana jego żona. Markus pielęgnuje sad mandarynkowych drzew, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom. Konflikt zbrojny w okolicy nabiera jednak na sile. Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Czeczena Ahmeda (Giorgi Nakashidze). Nie zważając na niebezpieczeństwo zabiera go do swojego domu. Grzebiący zmarłych Gruzinów Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina o imieniu Niko (Mikhail Meskhi). Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy mężczyźni będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się więcej krwi?

CENA 10 ZŁ

produkcja: Gruzja, Estonia , 2013
czas trwania: 87 min.
reżyseria: Zaza Urushadze
scenariusz: Zaza Urushadze
obsada: Lembit Ulfsak, Giorgi Nakashidze, Elmo Nüganen, Mikheil Meskhi, Raivo Trass.

Projekt Drache

23 STYCZNIA godz. 18:00 projekcja filmu “Projekt Drache” i “Sacrum” oraz spotkanie z twórcami!

“Projekt Drache” to niskobudżetowy, krótkometrażowy thriller z elementami kina science fiction/monster movie.

Twórcy:

Pomysłodawcą, a zarazem reżyserem i scenarzystą filmu jest Hubert Bąk, absolwent Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu. Za muzykę odpowiada Piotr „Latona” Kusal, muzyk niezależny.

Obydwaj, wraz z grupą kilku sympatyków X muzy, tworzą Niezależną Grupę Filmowo – -Artystyczną „Studio Trzeci Pokój”, w której dorobku znajduje się kilka etiud filmowych.

Mówią o sobie: Łączy nas pasja, chęć pokazania widzowiświata takim, jakim postrzegamy go oczyma własnejwyobraźni; świata, w którym chcielibyśmy żyć, lub wktórym nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć, chęćpokazania kontrastów, barw, banału i niezwykłości tego,co tuż obok, bądź też tego, co w nas samych… świata wiluzjonie…

O filmie:

Podczas II Wojny Światowej nazistowscy naukowcy rozpoczynają prace nad powołaniem do życia wymarłego gatunku zwierzęcia. Serię eksperymentów, a tym samym nadzieję na odwrócenie losów wojny przerywa jej koniec.

Po kilkudziesięciu latach od tych wydarzeń tajemnicza organizacja, postanawia dokończyć to, czego nie udałosię poprzednikom. Czy im się powiedzie?

Twórcy, pod fasadą atrakcyjnej fabuły, chcą pokazać często spotykaną w filmach z gatunku thriller/ monster movie i dość popularną kwestię zabawy człowieka w Boga. Postęp cywilizacyjny, rozwój badań genetycznych oraz zastosowanie zaawansowanych technologii rodzą pokusę. Jednak, daleko idąca, coraz śmielsza ingerencja w naturę i próba powołania do życia dawno wymarłych gatunków, niosą ze sobą poważne konsekwencje.

scenariusz i reżyseria: Hubert Bąk

dźwięk i muzyka: Piotr „Latona” Kusal

animacja i efekty specjalne: Adam Nowak

obsada: Ewa Warchoł, Michał Wojciula, Michał Szczepański, i inni.

cena biletu: 5 zł

produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 30 min.

SAMBA – Pokaz Przedpremierowy

PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU “SAMBA” 28.01 (środa) GODZ.: 16:00

W Sambie ukazane są dwa światy istniejące obok siebie nad Sekwaną – ten złożony z przybyszów, którzy czują gniew i boją się na co dzień policji i deportacji oraz stara bogata Francja.

Samba (Sy- Nietykalni) i Alice (Gainsbourg- Nimfomanka) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 120 min.
reżyseria: Olivier NakacheEric Toledano
scenariusz: Olivier NakacheEric Toledano.

NADAL OBEJRZEĆ U NAS MOŻNA:

Ida

Ida powraca na nasze ekrany od 16 stycznia.

“Ida” jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Obraz Pawła Pawlikowskiego nieustannie budzi ogromne emocje i będzie z pewnością liczył się w USA w rywalizacji o najważniejsze filmowe nagrody sezonu.

Polska. Rok 1962. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed ślubami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o losach rodziny. Wyznaje, że Anna jest Żydówką. Decydują się pojechać do miejscowości, gdzie przed wojną mieszkali dziadkowie i rodzice Anny. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.
produkcja: Polska , 2013
czas trwania: 80 min.
reżyseria: Paweł Pawlikowski
scenariusz: Paweł Pawlikowski
obsada: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Rebecca Lenkiewicz, Adam Szyszkowski, Jerzy Trela, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Artur Janusiak

LEWIATAN

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri, znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja.

ZŁOTY GLOB 2015 DLA NAJLEPSZEGO FILMU NIEANGLOJĘZYCZNEGO!

produkcja: Rosja , 2014
czas trwania: 140 min.
reżyseria: Andriej Zwiagincew
scenariusz: Andriej Zwiagincew, Oleg Negin
obsada: Aleksey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovivhenkov, Anna Ukolova, Aleksey Rozin, Roman Madyanov.

Paddington

Ten miś narozrabia dziś ! Producent HARRY’EGO POTTERA przedstawia ekranizację szalonych przygód najsłynniejszego niedźwiadka na świecie.

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

Historia Misia Paddingtona to fantastyczna opowieść dla wszystkich dzieci i… ich rodziców.

Uroczy niedźwiadek imieniem Paddington po raz pierwszy skradł serca dziecięcej publiczności w 1958 roku – gdy Michael Bond powołał go do życia jako głównego bohatera książki „Miś zwany Paddington”.

Paddington jest jednym z moich ulubionych bohaterów. Mam nadzieję, że każdy po obejrzeniu filmu odnajdzie w sobie cząstkę tego czarującego misia – Artur Żmijewski.

produkcja: Francja, Kanada, Wielka Brytania , 2014
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Paul King
scenariusz: Paul King
obsada: Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Jacek Mikołajczak, Jolanta Fraszyńska, Teresa Lipowska, Zdzisław Wardejn.

CARTE BLANCHE.jpg

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6