Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

HISTORIA W FILMIE:

RĘKA FRYZJERAkino FENOMEN zaprasza na seanse w dn. 01-07 maja 2015:

II EDYCJA KIELECKIEGO PRZEGLĄDU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH O HISTORII POLSKI

Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatura w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zapraszają na drugą edycję Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych “HISTORIA W FILMIE”, traktujących o najnowszej historii Polski. Na filmowe spotkania zapraszamy raz w miesiącu, od marca do grudnia 2015 r. Patronat honorowy nad przeglądem objął Region Świętokrzyski Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność”. W programie przeglądu znajdą się filmy wybitnych polskich reżyserów – Filipa Bajona, Stanisława Barei, Krzysztofa Kieślowskiego, Waldemara Krzystka, Stanisława Lenartowicza, Stanisława Różewicza i Andrzeja Wajdy poruszające problematykę II wojny światowej oraz zawiłych losów Polski i Polaków w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Każdy seans poprzedzony będzie wstępem historyka, zaś po pokazie planowana jest dyskusja z udziałem widzów oraz zaproszonych gości. Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny. Seanse rozpoczynają się o stałej porze i tym samym dniu tygodnia – w czwartki, o godz. 18.00.

7 maja, godzina 18:00
“Giuseppe w Warszawie” – reż. Stanisław Lenartowicz
(komedia / wojenny, Polska, 1964, 99 min.)
wyst.: Elżbieta Czyżewska, Antonio Cifariello, Zbigniew Cybulski

Komedia Stanisława Lenartowicza pokazująca gorączkę konspiracyjną w lekko krzywym zwierciadle. W roli filmowego rodzeństwa, Marysi i Staszka, aktorska para XX-lecia PRL – Elżbieta Czyżewska i Zbigniew Cybulski. Ona stworzyła postać nieco postrzelonej konspiratorki, on – antybohatera, malarza usiłującego uciec od wojennej rzeczywistości, zresztą bezskutecznie, bo ta, w postaci różnej maści konspiratorów, nieustanne włazi mu do domu. Wartka akcja, zabawne gagi, niezapomniane dialogi, brawurowe aktorstwo, słowem – klasyka polskiej komedii.

Młodemu Włochowi jadącemu z frontu wschodniego na urlop, skradziono w Warszawie pistolet maszynowy. Podejrzewa o to jedną z pasażerek pociągu, Marię. Idzie do jej mieszkania i tam już pozostaje. Maria działa w konspiracji i po pewnym czasie Giuseppe okazuje się bardzo użyteczny – porusza się swobodnie wśród łapanek, wykrada Niemcom broń, itp. Nawet brat Marii, Staszek, marzący tylko o spokoju i odżegnujący się od wszelkiej działalności konspiracyjnej – zostaje w nią wciągnięty…

Program przeglądu:

http://wdk-kielce.pl/index.php?id1=17&id2=230&language=pl

Majowy repertuar znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

http://www.wdk-kielce.pl/index.php?id1=17&id2=234&language=pl

Do zobaczenia w kinie!

info: (41) 36 55 148/49, 669 555 019

http://www.wdk-kielce.pl

kino@wdk-kielce.pl
kino FENOMEN na portalu Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Kino-WDK/160354483999779?ref=ts

Kino FENOMEN jest wolne od reklam.
Seanse rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie.
Kino zastrzega sobie możliwość zmian w repertuarze.
Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Kino FENOMEN realizuje ogólnopolskie programy edukacyjne:
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ:

http://www.edukacja.nowehoryzonty.pl/edukacja/index.do

AKADEMIA POLSKIEGO FILMU:

http://www.akademiapolskiegofilmu.pl/

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3