Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

UWOLNIĆ ASIĘ BIBI

uwolnic asie bibi 2W KINIE MOSKWA  OD 24 DO 26 KWIETNIA (PIĄTEK – NIEDZIELA) O GODZINIE 18:15

Film inspirowany książką “Bluźnierstwo” napisaną przez francuską dziennikarkę Anne Isabelle Tollet. Historia Asii Bibi – chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo w stosunku do Proroka Mahometa. Zdjęcia do filmu realizowane były na przełomie maja i czerwca 2014 w Pakistanie, Francji i Włoszech. Sytuacja, w której znalazła się Asia jest opowiedziana przez jej rodzinę, prawników, dziennikarzy, przyjaciół oraz tych, którzy są bardzo aktywnie zaangażowani w tę sprawę.

Od 2009 roku, kiedy to Asia została wtrącona do więzienia powstało wiele petycji odnośnie jej uwolnienia, jednak żadna nie przyniosła oczekiwanych efektów. Nawet Papież Benedykt XVI w swoim przemówieniu nawoływał do uwolnienia Asii. Film ukazuje także los dwóch pakistańskich polityków, którzy wstawili się za Asią Bibi: Salman Taseer – gubernator Pendżabu, muzułmanin, po odwiedzeniu Asi Bibi w więzieniu i krytykowaniu prawa o bluźnierstwie, został zabity przez własnego ochroniarza; Shahbaz Bhatti – chrześcijański Minister do Spraw Mniejszości – również za wstawianie się za Asią Bibi został brutalnie zamordowany.

Poprzez ten film chcemy przypomnieć światu, że w jednym z pakistańskich więzień przetrzymywana jest niewinna osoba.

W promocję filmu w Polsce zaangażowała się organizacja Citizen Go, zrzeszająca aktywnych obywateli, która ma na celu wspieranie udziału społeczeństwa w polityce, także międzynarodowej. Ze względu na działania promocyjne tej organizacji seanse są możliwe wyłącznie w terminie 24,25,26 kwietnia, po jednym w ciągu dnia. https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157644549376832).

produkcja: Polska, Hiszpania , 2015
czas trwania: 84 min.
reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król
scenariusz: Maciej Grabysa, Michał Król

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6