Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Gabriel – wersja z audiodeskrypcją w Kinie MOSKWA

gabrielPo raz pierwszy w Kielcach w kinie Moskwa zostanie pokazany film z audiodeskrypcją :) Seans z aidiodeskrypcją będzie w repertuarze kina koło godz. : 18:00.

Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym udostępnia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie.

Gabriel – wersja z audiodeskrypcją

Głównym bohaterem filmu “Gabriel” jest dwunastoletni Tomek, który mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

“Gabriel” to fabularny, polski film familijny dla dzieci i młodzieży (7-14 lat), który został nakręcony w 25 miejscach w województwie świętokrzyskim oraz w dwóch w Łodzi. Można w nim podziwiać zamek Krzyżtopór w Ujeździe, małe malownicze miasteczko Chęciny, Kielce, Sandomierz, tor kartingowy w Miedzianej Górze oraz przepiękne świętokrzyskie krajobrazy.

W kinie od 11 kwietnia!!!

produkcja: Polska , 2013
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Mikołaj Haremski
scenariusz: Radosław HendelPiotr Chrzan
obsada: Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Jowita Chwałek, Tomasz Sapryk, Sławomir Orzechowski, Paweł Królikowski

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1