Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Królewna Śnieżka” po raz 351 i ostatni!

Królewna Śnieżka 2W roku jubileuszowym, 60-lecia Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, żegnamy się z nie mniej „zasłużonym” spektaklem „Królewna Śnieżka”, który z powodzeniem graliśmy od 2003 roku, nie tylko w siedzibie teatru, ale również w wielu miejscowościach w województwie świętokrzyskim i poza nim.

7 czerwca 2015 roku (niedziela) o godz. 11.00 “Królewna Śnieżka” zostanie wystawiona w siedzibie teatru “Kubuś” po raz 351 i ostatni!

Spektakl wyreżyserował Henryk Bielski – znany i ceniony reżyser filmowy (np. „Gwiazdy poranne”, „Pastorale Heroica”, „Ballada o Januszku”, „Warszawskie gołębie”) oraz teatralny (np. „Ja Feuerbach”).

Adaptację baśni braci Grimm napisała Irena Dragan – wieloletnia dyrektor teatru „Kubuś”, reżyser.

Scenografię (z rzadko obecnie spotykanymi na scenach teatrów lalkowych pięknymi marionetkami sycylijskimi) zaprojektował Alexander Andrzej Łabiniec – jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich scenografów, reżyser, malarz.

Piosenki napisała krakowska poetka – Liliana Barańska, muzykę skomponowała Teresa Ostaszewska, a przekładu baśni na język polski dokonała Agnieszka Cedzyńska.

Ten zespół twórców oraz wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie: przede wszystkim Małgorzaty Oracz w tytułowej roli Królewny Śnieżki oraz Jolanty Kusztal w roli okrutnej Królowej – Macochy, a także pozostałych aktorów, sprawiły, że spektakl przez 12 ostatnich lat cieszył się niesłabnącym powodzeniem nie tylko kieleckiej publiczności.

W 2004 roku „Królewna Śnieżka” uznana została za najciekawsze przedstawienie XI Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie.

„Królewna Śnieżka” należy do spektakli, które w historii teatru „Kubuś” zajmują szczególne, ważne miejsce. Mamy nadzieję, że równie ważne w sercach naszej publiczności.

Przez 12 lat obejrzało ją 60 tys. widzów. Ale każda bajka, niestety, musi się kiedyś skończyć…

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5