Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Święto Kielc 2015 – „Życie to jest teatr”

Święto Kielc plakatTegorocznym koordynatorem Święta Kielc jest Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, stąd motywem przewodnim przedsięwzięcia będzie myśl „Życie to jest teatr”. Trzydniowe Święto odbywać się będzie w tym roku w ostatni weekend czerwca (26 – 28 czerwca). Na kielczan czekają rozmaite koncerty, spektakle uliczne, imprezy plenerowe, warsztaty artystyczne, wystawy, pikniki rodzinne.
Tradycyjną już, piątkową BIAŁĄ NOC otworzy Gala wręczenia Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej za rok 2014, połączona z otwarciem wystawy „60 lat Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach” oraz recitalem „Życie to nie teatr” w wykonaniu Jacka Różańskiego. Całość zostanie zrealizowana w Muzeum Historii Kielc. Podczas piątkowej BIAŁEJ NOCY (26 czerwca) kieleckie instytucje kultury zaproszą do swoich siedzib na późnowieczorne koncerty, projekcje filmowe, występy kabaretowe, wystawy i spektakle. Sobota i niedziela to czas wydarzeń plenerowych realizowanych na czterech miejskich przestrzeniach scenicznych: Plac Artystów, Plac Literatów, Rynek Miasta oraz Park Miejski. Na czterech scenach wystąpią między innymi: Trubadurzy, Kabaret Pigwa Show, Kabaret Czołówka Piekła, Mariusz Kałamaga, zespół Pod Wiatr, kwartet OMEGA. Nie zabraknie teatrów ulicznych: Teatr Klinika Lalek, Teatr Pinezka Show, Teatr Waskresinia, Teatr Ognia AzisLight.
Z myślą o rodzinach i najmłodszych mieszkańcach Kielc dostępne będą wodne atrakcje na stawie przy Parku Miejskim, a także karuzela wenecka na Rynku Miasta. Dla najmłodszych MDK przygotuje Festyn Rodzinny w parkowej muszli, z kolei Instytut Designu zaprosi na rodzinny piknik malowania talerzy. To tylko niektóre z licznych możliwości rodzinnego spędzania czasu podczas tegorocznego Święta.
Warto podkreślić, że ideą TLiA „Kubuś” jako koordynatora imprezy, jest aktywizacja i integracja różnych grup społecznych. Stąd propozycja wydarzeń takich jak: Bicie Rekordu Polski we wspólnym malowaniu obrazów, karaoke dla mieszkańców, uliczna gra poetycka „Walizka z poezją” czy akcja historyczna „Kamienice wczoraj i dziś”, a także Piknik Integracyjny z udziałem artystów reprezentujących różne grupy społeczne. W niedzielę, na scenie Rynku Miasta odbędzie się koncert „Brzmienie Kielc” z udziałem kieleckich zespołów. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół DE MONO.
Szczegółowy program tegorocznego Święta Kielc dostępny będzie w harmonogramie opublikowanym w ostatnim tygodniu czerwca.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7