Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY I NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

krol zyciaKról życia – PREMIERA 25 WRZEŚNIA!

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca.

Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę.

Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne.

produkcja: Polska , 2015 ; czas trwania: 96 min. ; reżyseria: Jerzy Zieliński; scenariusz: Fadi Chakkour; obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek.

45 lat PREMIERA 25 WRZEŚNIA!

NAGRODY I FESTIWALE
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, Srebrne Niedźwiedzie, BESY ACTRESS, BEST ACTOR
2015 – Edinburgh International Film Festival – Charlotte Rampling – Best Performance in a British Feature Film
2015 – Edinburgh International Film Festival – Andrew Haigh – Award for Best British Feature Film
2015 – film otwarcia Festiwalu “ Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym

25 września będzie miała miejsce premiera filmu „ 45 lat” w reż. Andrew Haigha. Film ten był pokazywany w konkursie głównym tegorocznego Berlinale, a odtwórcy głównych ról, Charlotte Rampling i Tom Courtenay, zostali docenieni za swoje występy SREBRNYMI NIEDŹWIEDZIAMI. Emocjonalny, ale jednocześnie stroniący od sentymentalizmu rewelacyjny najnowszy obraz Andrew Haigha. „45 lat” zostało bardzo dobrze przyjęte przez publiczność na festiwalu w Kazimierzu Dolnym oraz Transatlantyku.

Bezdzietne małżeństwo z 45-letnim stażem, Kate i Geoff Mercer, przygotowuje się właśnie do świętowania rocznicy ślubu, gdy Geoff otrzymuje list, który nimi wstrząsa. W liście ze Szwajcarii poinformowano go, że na lodowcu w Alpach Szwajcarskich odkryto ciało należące do jego byłej dziewczyny o imieniu Katya, która zginęła wpadając do szczeliny lodowca podczas ich wakacji, w 1962 roku. Geoff tłumaczy Kate, że jest on uważany za najbliższego krewnego dziewczyny, od czasu, gdy planowali się pobrać.

Choć Kate kontynuuje przygotowywanie przyjęcia i oboje przeżywają przy tym romantyczne chwile, staje się coraz bardziej zaniepokojona zainteresowaniem Geoffa Katyą. Geoff wraca do swojego dawnego nałogu i zaczyna znowu palić . Bardzo szczegółowo wspomina jego beztroski czas spędzony z poprzednią miłością. Odszukuje jej fotografie, które kiedyś schował na strychu i ubolewa nad tym, że on i jego koledzy tak bardzo się postarzeli. Pod naciskiem pytań ze strony Kate, stwierdza, że gdyby ożenił się z Katyą ona by żyła. Podczas gdy Geoff jest na lunchu, Kate przeszukuje strych i znajduje slajdy z Katyą, na których widać, że była w ciąży w chwili jej śmierci. Podczas gdy ich rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami obydwoje zagłębiają się coraz bardziej w przeszłość, pozostawiając swoją przyszłość pod znakiem zapytania.

produkcja: Wielka Brytania , 2014 ; czas trwania: 93 min.; reżyseria: Andrew Haigh; scenariusz: Andrew Haigh

Młodość

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna” w kinach od 18 września.
Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

Hugo i łowcy duchów – NOWOŚĆ

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty.
produkcja: Austria, Irlandia, Niemcy , 2015 ; czas trwania: 90 min. ; reżyseria: Tobi Baumann; scenariusz: Tobi Baumann, Murmel Clausen, Martin Ritzenhoff, Christian Tramitz, Mike O’Leary

Czy naprawdę wierzysz? – Seanse 1 PAŹDZIERNIKA GODZ.: 19:00

Seanse dla grup zorganizowanych!!

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają dziać się prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

produkcja: USA , 2015; czas trwania: 115 min. ; reżyseria: Jon Gunn; scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon; obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

 

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6