Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach, z nagrodą Ministra Kultury

nowe logo teatru KubuśRobert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał Nagrodę Ministra Kultury dla Wyróżniających się Twórców Kultury dla Dzieci za dokonania w dziedzinie teatru.
Nagrodę odebrał 20 października 2015 roku podczas uroczystej Gali Twórców Kultury dla Dzieci w Warszawie.

Robert Drobniuch jest absolwentem reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz podyplomowych studiów reżyserii opery i innych form teatru muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Ukończył Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty. Był pomysłodawcą i współorganizatorem przeglądu „Białysztuk”.

Robert Drobniuch jest laureatem nagród i wyróżnień, m.in. za spektakl „Mikrokosmos. Kompozycje” (Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”, nagroda Perfect Performance na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Szanghaju w Chinach). Reżyseruje spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodne gatunkowo. Ma na swoim koncie np. operę dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”, wystawianą w Operze Krakowskiej i Teatrze Muzycznym w Poznaniu czy zrealizowane w formie teatru cieni „Sklepy cynamonowe” wg Brunona Schulza.

W 2012 roku Robert Drobniuch, wygrywając konkurs, został dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. W krótkim czasie, we współpracy z władzami miasta, podjął wysiłki nad utworzeniem nowej siedziby instytucji. Realizacja inwestycji planowana jest na 2019 rok. Drobniuch zainicjował też zmianę wizerunku kieleckiego teatru. „Kubuś” oferuje dziś młodym widzom nie tylko spektakle, ale też liczne zajęcia i atrakcje pozasceniczne, w tym m.in. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci „Hurra! Art!”.
W 2015 roku Robert Drobniuch został członkiem władz Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4