Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

SCENA DLA DOROSŁYCH w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach nabiera rozpędu!

WWW_fot_Bartek_Warzecha_DSC8221W ubiegłym sezonie powstał doceniany przez znawców i publiczność spektakl „Sklepy cynamonowe”, w tym sezonie odbyła się już premiera „Zaproszenia na egzekucję”, a przed nami premiera kolejnego spektaklu dla widzów dorosłych „Dziady po Białoszewskim”.

Inscenizację powieści Vladimira Nabokova „Zaproszenie na egzekucję” w najbliższym czasie będzie można zobaczyć:

· 25 października (niedziela) o godz. 18.00

· 27 października (wtorek) o godz. 12.00 i 18.00.

27 października o godz. 18.00 odbędzie się PREMIERA STUDENCKA, na którą bilet kosztuje tylko 11 zł (za okazaniem legitymacji studenckiej).

Po spektaklu zapraszamy wszystkich widzów na spotkanie i rozmowę z aktorami.

Autorka adaptacji, scenografii i reżyserka w jednej osobie – Sabina Wacławczyk jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”.

Sabina Wacławczyk zaproponowała ciekawą i rzadką obecnie spotykaną na polskich scenach lalkowych konwencję spektaklu maskowego.

„Zaproszenie na egzekucję” to opowieść o ostatnich dniach człowieka skazanego na śmierć.

W zszarzałym, pokracznym świecie ludzi-kukieł Cyncynat C. zostaje rozpoznany jako indywidualista i z tego tytułu wtrącony do więzienia. Oczekując na tytułową egzekucję, przygląda się rozgrywającej się wokół niego grze pozorów i próbuje zajrzeć pod kolorowe maski swoich nieudolnych oprawców. Znajduje pod nimi banał, strach i absurd poddańczości.

Spektakl podejmuje antyutopijny wątek powieści Nabokova, kreśląc obraz totalnej inwigilacji i tego, jak zorganizowana w ten sposób społeczność kruszy się, ujawniając swoje ludzkie oblicze.

Cyncynat C. zdaje się być jedynym i zarazem ostatnim, który w wręcz zdroworozsądkowy sposób zadaje pytania o otaczającą go rzeczywistość. Paradoksalnie to on, więzień skazany na śmierć, jest nadzieją na nastanie nowych, lepszych czasów. Bez atrap i udawania. Musi tylko uniknąć czekającego nań topora.

zdjęcia do spektaklu – fot. Bartek Warzecha

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4