Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sklepy cynamonowe na festiwalu w Warszawie

fot_Bartek_Warzecha_DSC552918 października 2015 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprezentuje spektakl „Sklepy cynamonowe” na X Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” w Warszawie.

To największy w Polsce i jeden z największych, a zarazem najważniejszych festiwali teatru lalkowego dla dorosłych w Europie, podczas którego można zobaczyć nie tylko spektakle najbardziej uznanych grup z całego świata, ale także pokazy filmów animowanych oraz wystawy.

Od swojej pierwszej edycji w 2006 roku „Lalka też Człowiek” wykracza poza stereotypowe pojmowanie teatru lalkowego. Pokazuje sztuki dla dorosłych, często trudne, intrygujące, odnoszące się do współczesnych problemów i zagadnień.

Jednym z celów, jakie stawiają sobie twórcy Festiwalu jest konfrontacja dwóch światów – filmu i teatru. Forma przedstawień oscyluje często między performancem, koncertem, animacją i tradycyjnym spektaklem.

„Lalka też Człowiek” pozostając w awangardzie, jest zarazem festiwalem popularnym, zbierającym regularnie komplet publiczności. Od początku organizatorem wydarzenia jest Unia Teatr Niemożliwy.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, widzowie będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt filmów i spektakli z całego świata.

Więcej informacji o Festiwalu: http://www.lalkatezczlowiek.eu/pl/

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0