Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Noc Walpurgi W KINIE MOSKWA

noc walpurgiZapraszamy 14 LISTOPADA GODZ.: 18:00!!

Po seansie odbędzie się SPOTKANIE Z REŻYSEREM Marcinem Bortkiewiczem oraz
AKTORKĄ Małgorzatą Zajączkowską odtwórczynią głównej roli.

CENA BILETU 16 ZŁ

Niezwykły, emanujący sensualną energią debiut Marcina Bortkiewicza wciąga widza w misterną grę charakterów.

Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia “Turandot” Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Laureat pięciu nagród na festiwalu “Młodzi i Film” w Koszalinie, znakomity debiut Marcina Bortkiewicza. W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, wybitną polską aktorkę, która ma w dorobku udział w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w “Strzałach na Broadway’u” w reżyserii Woody’ego Allena, a także występowała u boku Glenn Close i Christophera Walkena. Artystka w “Nocy Walpurgi” we wspaniałym stylu powraca na duży ekran. Kreacja w filmie Marcina Bortkiewicza przyniosła jej nagrodę Jantara 2015 za główną rolę kobiecą na tegorocznym Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film.” Partneruje jej Phillipe Tłokiński, aktorski talent, znany z seriali “Przepis na życie” i “M jak Miłość”.

Marcin Bortkiewicz – Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg i aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Debiutował dokumentem pt. “Nauczanie początkowe”, wyróżnionym przez Jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009. Jego kolejnym filmem był “Portret z pamięci”, zrealizowany w Studio Munka. Film był pokazywany w sekcji Quinzaine des Realisateurs na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 r.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 75 min.
reżyseria: Marcin Bortkiewicz
scenariusz: Marcin Bortkiewicz, Magdalena Gauer
obsada: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński, Monika Mariotti, Mieczysław Gajda.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4