Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY I NOWOŚCI w KINIE MOSKWA

stare grzechy maja dlugie cienie„GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY”

Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z “Powrotu Jedi” i koncentruje się na losach trójki nowych głównychbohaterów.

Gwiezdne wojny w reżyserii George’a Lucasa trafiły na ekrany 25 maja 1977 roku. Choć film początkowo wyświetlano tylko w 32 amerykańskich kinach, szybko pobił rekordy frekwencji, przeszedł do klasyki i całkowicie odmienił oblicze kinematografii. Kluczem do tego niezwykłego sukcesu była formuła „space opery”, łączącej elementy baśni, westernu i fantasy z niezwykłymi efektami specjalnymi, czerpiącej z mitologii i kultur całego świata. George Lucas, wizjoner, scenarzysta i reżyser Gwiezdnych wojen stworzył wypełnione tajemniczą Mocą gwiezdne uniwersum, którego trzonem jest sześć pełnometrażowych filmów. Już 25 grudnia tego roku filmowy świat Gwiezdnych wojen powiększy się o kolejną opowieść: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.
produkcja: USA , 2015; czas trwania: 136 min.; ograniczenie wiekowe: od 10 lat;

„GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY” – PREMIERA!

18 grudnia godz. 00:01 – 3D NAPISY

09:00 – 2D DUBBING /oprócz 21, 25, 26 xii/

11:45 – 3D DUBBING /oprócz 25 xii/

14:30 – 2D DUBBING

17:15 – 3D DUBBING /18 – 23 xii/

17:15 – 3D napisy /25 – 30 xii/

20:15 – 2D NAPISY

Poznajcie Harolda

Przez ponad 40 lat Harold razem z żoną Mary prowadzi sklep z meblami. Jego wyznacznikami są jakość i solidność, a więc dokładnie odwrotnie – przynajmniej w rozumieniu Harolda – niż w sklepach sieci Ikea. Jeden z nich otwiera się właśnie w miejscowości, w której żyje bohater. Początkowo przekonany o tym, że meblowy potentat nie jest w stanie mu zagrozić, przeżywa gorzkie rozczarowanie. Kiedy zostanie bez swojej ukochanej żony, zubożały mężczyzna weźmie sprawy w swoje ręce. Nie mając nic do stracenie, zdecyduje się porwać samego założyciela Ikei. Jak można się domyślić, na drodze do realizacji jego planu stanie wiele przeciwności losu. Czy w wytwórcy mebli drzemie potencjał na bezwzględnego porywacza z bronią w ręku?

Nagrody i festiwale:
Amanda – norweski odpowiednik Oscarów: najlepszy aktor Bjørn Sundquist, najlepsze zdjęcia Simon Pramsten; nominacje: najlepszy reżyser Gunnar Vikene, najlepsza scenografia Cecilie De Lange, Peter Bävman
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monachium
2015 – Skandynawski Festiwal Filmowy w Australii
2015 – Norweski Festiwal Filmowy (Moskwa)
2014 – Odda (Norwegia)

ZAPRASZAMY DO KINA OD 18 GRUDNIA

produkcja: Norwegia , 2014
czas trwania: 87 min.
reżyseria: Gunnar Vikene
scenariusz: Gunnar Vikene
obsada: Bjørn Sundquist, Fanny Ketter, Björn Granath, Grethe Selius, Vidar Magnussen, Ellen Birgitte Winther, Lena-Pia Bernhardsson, Samuel Hellström.

Stare grzechy mają długie cienie

ZAPRASZAMY DO KINA OD 25 GRUDNIA

Laureat dziesięciu hiszpańskich Oscarów i jeden z najczęściej nagradzanych hiszpańskich filmów w ostatnich latach, porównywany przez światową krytykę do wybitnego serialu HBO „True Detective”.
Dwoje bohaterów obdarzonych skrajnie różnymi charakterami, którzy muszą znaleźć porozumienie, by doprowadzić do rozwikłania zagadki tajemniczych i wyjątkowo brutalnych morderstw młodych kobiet.
Południe Hiszpanii, rok 1980, kilka lat po śmierci generała Franco. Właśnie zaginęły dwie nastolatki. Szybko okazuje się, że dziewczęta nie żyją, a przed śmiercią zostały zgwałcone i torturowane. Wstrząśnięta lokalna społeczność orientuje się, że w przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń.
Dwaj detektywi z Madrytu, Juan i Pedro muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego mieszkańców miasteczka, nad którym unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji autochtonów.

Nagrody i festiwale:
Goya Awards, hiszpański odpowiednik Oscara: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Javier Gutiérrez), najlepszy kobiecy debiut aktorski (Nerea Barros), najlepsze kostiumy, najlepszy reżyser, najlepsza muzyka, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż, najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia
Koło Hiszpańskiego Piśmiennictwa filmowego: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor (Javier Gutiérrez), najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy kobiecy debiut aktorski (Nerea Barros), najlepsza muzyka
Feroz Awards: najlepszy film dramatyczny, najlepszy reżyser, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Javier Gutiérrez), najlepsza muzyka, najlepszy zwiastun
Fotogramas de Plata: najlepszy film hiszpański, najlepszy aktor (Javier Gutiérrez)
José María Forqué Awards: najlepszy film, najlepszy aktor (Javier Gutiérrez)
Związek Aktorów Hiszpańskich: najlepszy aktor (Javier Gutiérrez), najlepsza aktorka (Mercedes León), najlepszy aktor drugoplanowy (Manolo Solo)
The Platino Awards for Iberoamerican Cinema: najlepsze zdjęcia, nagroda publiczności dla najlepszego filmu i dla najlepszego aktora (Javier Gutiérrez)
Turia Awards: najlepszy film, nagroda publiczności dla najlepszego filmu
2014 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián, Srebrna Muszla, nagroda jury, nagroda im. Feroza Zinemaldi
2014 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Les Arcs
2015 – Fantasy Filmfest, nagroda publiczności
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Jameson” w Dublinie
2015 – Villeurbanne Festival Reflets du cinéma ibérique et latino-américain
2015 – Beaune Film Festival
2015 – CPH PIX
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Minneapolis-Saint Paul
2015 – Międzynarodowy Festiwal filmowy w Jeonju
2015 – Wiosna Filmów
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle
2015 – Neuchâtel International Fantastic Film Festival
2015 – Festival: EuropaYa! Cine UC
2015 – Fantasia International Film Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Vancouver
2015 – RegioFun, Grand Prix

produkcja: Hiszpania , 2014
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Alberto Rodríguez
scenariusz: Rafael Cobos, Alberto Rodríguez
obsada: Raúl Arévalo, Javier Gutiérrez, Antonio de la Torre, Nerea Barros, Jesús Castro, Manolo Solo, Jesus Ortiz, Jesús Carroza.

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:

Franciszek – LEKTOR

Pierwszy film biograficzny o Papieżu Franciszku.Stworzony na podstawie bestsellera “Franciszek. Życie i rewolucja” włoskiej dziennikarki Elisabetta Pique. Polskie wydanie jeszcze w tym roku.

Jako nastolatek żyjący w Buenos Aires odkrył swe powołanie religijne. Nie wiedział wówczas, iż to pierwszy krok, który może go zaprowadzić do Watykanu w Rzymie. Sprawił, iż został przywódcą Kościoła Katolickiego. Ten człowiek jest dziś znany w świecie jako Papież Franciszek. Młoda hiszpańska dziennikarka o imieniu Ana (Silvia Abascal) spotyka podczas papieskiej konklawe w roku 2005 Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Wtedy to zaczyna się ich związek przepojony ciepłem, dobrym nastrojem i mądrością, którą przyszły Papież zadziwi wierzących.

Długa, ciężka i poruszająca podróż Jorge Bergoglio widziana jest jej oczyma. Ojciec Jorge, jak zawsze chciał by go nazywano, wykorzystuje swe stanowisko arcybiskupa Buenos Aires do walki z korupcją i nadużywaniem władzy czego dopuszcza się dyktatura. Ana jest na miejscu by przyglądać się najcięższym walkom, gdy do głosu doszli ci, którzy niczego nie posiadali.

Ofiary prostytucji, niewolnictwa, przemytu i handlu narkotykami w wielu dzielnicach slumsów. Ich historia zatacza koło na konklawe w roku 2013, gdy jezuicki ksiądz pochodzący z Ameryki Południowej zostaje wybrany w trakcie piątego głosowania na Papieża. Syn skromnych włoskich imigrantów, przyjmuje jako papież imię Franciszek. Częściowo jest to hołd składany jego Babce, która wpoiła mu wartości biblijne propagowane przez Świętego Franciszka, gdy był jeszcze małym chłopcem.

Imię Franciszek stanowi idealne podsumowanie życia Ojca Jorge. To człowiek, dla którego ewangeliczne przesłanie niesienia pomocy potrzebującym znalazło się w centrum jego pracy duszpasterskiej.

W KINIE od 11 do 17 grudnia

produkcja: Argentyna, Hiszpania , 2015
czas trwania: 104 min.
reżyseria: Beda Docampo Feijóo.
scenariusz: Beda Docampo Feijóo.

Święty Mikołaj dla wszystkich

Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie?

Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu, a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Chyba będą z tego potrójne kłopoty.

W KINIE PREMIEROWO OD 4 GRUDNIA

produkcja: Holandia , 2014
czas trwania: 65 min.
reżyseria: Paco Vinki

Nadejdą lepsze czasy

To najnowszy film nominowanej do Oscara Hanny Polak, kręcony przez 14 lat w putinowskiej Rosji.

Ma na imię Jula. Mieszka w putinowskiej Rosji. Za dom służy jej największe wysypisko śmieci w Europie. Oto poruszająca historia jej życia. Dziesięcioletnia Jula ma tylko jedno marzenie – żyć normalnie. Nominowana do Oscara Hanna Polak towarzyszy Juli przez 14 kolejnych lat jej dorastania na Swałce, składowisku odpadów oddalonym o 18 km od putinowskiego Kremla. Nadejdą lepsze czasy to historia Juli – dramatyczna opowieść o dojrzewaniu do tego, by wziąć los w swoje ręce. Oto uniwersalna historia o nadziei, odwadze i życiu nakręcona metodą cinéma-vérité, która niezwykle angażuje widza i poraża go swoją bezpośredniością i szczerością.

Jula zachowuje się jak każda jej rówieśniczka. Eksperymentuje z makijażem, farbuje włosy, próbuje alkoholu i papierosów. Jedyna różnica polega na tym, że Jula żyje na największym w Europie wysypisku śmieci znajdującym się pod Moskwą, zaledwie 20 km od Kremla. Teren wysypiska jest ogrodzony i pilnowany, ale mimo to żyje tam mała społeczność, która funkcjonuje poza prawem i światem zewnętrznym. W tym nieludzkim miejscu panują straszne warunki. Ciężarówki i koparki przez cały dzień przywożą olbrzymie góry śmieci, a Jula, jej matka i przyjaciele próbują wyłuskać z nich coś, co pozwoli im przeżyć kolejny dzień. W śmieciach każdego dnia znajdują jedzenie lub materiał, który wykorzystują potem do budowy prymitywnego schronienia. Reżyserka Hanna Polak od ponad 14 lat obserwuje z kamerą tę szczególną wspólnotę. Członkowie tej niezwykłej grupy przyznają, że nie widzą już dla siebie alternatywy, a ich życie jest warte mniej niż los psów. Kiedyś tak nie było – w przeszłości byli lekarzami, kierowcami lub nauczycielami. Potwierdza to tezę, że życie w kraju Putina nie należy do najłatwiejszych. W trakcie kręcenia filmu Jula zmieniła się z dziewczynki w kobietę. Nie przestała jednak marzyć. Jest dumna, nie ma zamiaru się poddać i za wszelką cenę stara się wyrwać z piekła, jakim jest dla niej wysypisko śmieci. Chce zacząć żyć inaczej i marzy o własnym małym mieszkaniu. Czy uda jej się zmienić swoje życie w kraju, w którym los jednostki nie jest najważniejszy?

produkcja: Dania, Polska , 2014
czas trwania: 110 min.
reżyseria: Hanna Polak
scenariusz: Hanna Polak

PONIEDZIAŁKOWE KINO MYŚLI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

PONIEDZIAŁKOWE KINO MYŚLI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

21 grudnia – “DOONBY. KAŻDY JEST KIMŚ”

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu ludzi. Kiedy równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.
Współczesna historia Sama Doonby’ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. W kulminacyjnym miejscu opowieści matka Sama poddaje się aborcji. Jest to też moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie… nigdy go tam nie było

produkcja: Irlandia, USA , 2013
czas trwania: 104 min.
reżyseria: Peter Mackenzie
scenariusz: Peter Mackenzie
obsada: John Schneider, Ernie Hudson, Jenn Gotzon

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1