Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY I NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

CHEMIA PLAKATChemia – PREMIERA!

FILM „CHEMIA” – KOCHAJ JAKBY JUTRA MIAŁO NIE BYĆ!

Czy nadzieja ma jakieś granice? Czy miłość wszystko przetrzyma? To pytania, które stawia odważny film „Chemia” – najpiękniejszy polski film o miłości. Już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych mediów. Prestiżowy amerykański portal Variety ekskluzywnie opublikował pierwszy zwiastun filmu. Film „Chemia” reprezentuje Polskę na rozpoczynającym się właśnie festiwalu filmowym w Karlowych Warach.

„Chemia” to porywająca opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

„To energetyzująca love story o głodzie życia” – tak filmem „Chemia” zachwyca się prestiżowy amerykański „Hollywood Reporter”.

Film „Chemia”, to nie tylko inspirowana życiem opowieść o wielkiej miłości, ale także szansa, żeby realnie pomóc. Idąc na film CHEMIA, widz wspiera leczenie kobiet w ciąży chorych na raka.
Zobacz spot: https://youtu.be/zpTCrPAzsaI

To wynik współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, która prowadzi program Boskie Matki – spełnione marzenie założycielki Fundacji – Magdaleny Prokopowicz, która postanowiła urodzić dziecko mimo diagnozy raka. Film „Chemia” powstał na kanwie wydarzeń z jej życia. Reżyserem filmu jest jej mąż – Bartek Prokopowicz. „Chemia” jest przede wszystkim opowieścią o nadziei silniejszej niż strach, o tym, że warto kochać jakby jutra miało nie być.
Reżyser tłumaczy: „To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o umiejętności odchodzenia, ale także o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy ”.

Marta Ozimek-Kędzior z Fundacji Rak’n’Roll, przekonuje, że to bardzo ważny film, bo daje nadzieję, że życie nie kończy się wraz z diagnozą.
„Film Chemia pokazuje, że z rakiem można żyć, a nawet dawać życie, że można kochać i być szczęśliwym. To idee, które wyrosły z Magdy i po to powstała Fundacja Rak’n'Roll. Żeby zmieniać schemat myślenia o chorobie nowotworowej powstało fundacyjne hasło rak to nie wyrok! Premiera filmu zbiega się z uruchomieniem przez Fundację Programu Boskie Matki – kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka. To spełnienie marzenia Magdy: zapewnienie kobietom profesjonalnej pomocy i uświadamianie społeczeństwa, że w ciąży można się leczyć onkologicznie i urodzić zdrowe dziecko. Tym bardziej cieszy nas, że film również promuje ideę Boskich Matek”- mówi.

W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi Blues”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 105 min.; reżyseria: Bartosz Prokopowicz; scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Bartosz Prokopowicz; obsada: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt , Danuta Stenka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz.

Mama Tina – PREMIERA!

Film przedstawia niezwykłą, opartą na faktach, historię Irlandki, Christiny Noble, która poświęciła życie na ratowanie tysięcy dzieci w Wietnamie.

Niezwykła historia kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie niosąc pomoc najmłodszym.

NAGRODY

Boston Irish Film Festival (2014) NajlepszyFilm Pełnometrażowy

Dallas International Film Festival (2014)Nagroda Publiczności

Nashville Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

Newport Beach Film Festival (2014) NajlepszyFilm Zagraniczny

Newport Beach Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

San Diego Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

Santa Barbara International Film Festival (2014) Najlepszy Film Niezależny

PRASA O FILMIE

Christianity Today – „Próba podążania za Bogiem, który wielokrotnie zdaje się milczeć”.

Crosswalk – „Oby takich chrześcijan jak ona było więcej”.

Christian Post – „Twarda, nie stroniąca od przekleństw i używek naśladowniczka Matki Teresy”.

RogerEbert.com – „Inteligentny, szczery i ujmujący”.

produkcja: Wielka Brytania , 2014; czas trwania: 100 min.; reżyseria: Stephen Bradley; scenariusz: Stephen Bradley.

Czy naprawdę wierzysz? – nowość

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają dziać się prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

produkcja: USA , 2015; czas trwania: 115 min. ; reżyseria: Jon Gunn; scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon; obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA

Król życia

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca.

Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę.

Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne.

produkcja: Polska , 2015 ; czas trwania: 96 min. ; reżyseria: Jerzy Zieliński; scenariusz: Fadi Chakkour; obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek.

45 lat

NAGRODY I FESTIWALE
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, Srebrne Niedźwiedzie, BESY ACTRESS, BEST ACTOR
2015 – Edinburgh International Film Festival – Charlotte Rampling – Best Performance in a British Feature Film
2015 – Edinburgh International Film Festival – Andrew Haigh – Award for Best British Feature Film
2015 – film otwarcia Festiwalu “ Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym

25 września będzie miała miejsce premiera filmu „ 45 lat” w reż. Andrew Haigha. Film ten był pokazywany w konkursie głównym tegorocznego Berlinale, a odtwórcy głównych ról, Charlotte Rampling i Tom Courtenay, zostali docenieni za swoje występy SREBRNYMI NIEDŹWIEDZIAMI. Emocjonalny, ale jednocześnie stroniący od sentymentalizmu rewelacyjny najnowszy obraz Andrew Haigha. „45 lat” zostało bardzo dobrze przyjęte przez publiczność na festiwalu w Kazimierzu Dolnym oraz Transatlantyku.

Bezdzietne małżeństwo z 45-letnim stażem, Kate i Geoff Mercer, przygotowuje się właśnie do świętowania rocznicy ślubu, gdy Geoff otrzymuje list, który nimi wstrząsa. W liście ze Szwajcarii poinformowano go, że na lodowcu w Alpach Szwajcarskich odkryto ciało należące do jego byłej dziewczyny o imieniu Katya, która zginęła wpadając do szczeliny lodowca podczas ich wakacji, w 1962 roku. Geoff tłumaczy Kate, że jest on uważany za najbliższego krewnego dziewczyny, od czasu, gdy planowali się pobrać.

Choć Kate kontynuuje przygotowywanie przyjęcia i oboje przeżywają przy tym romantyczne chwile, staje się coraz bardziej zaniepokojona zainteresowaniem Geoffa Katyą. Geoff wraca do swojego dawnego nałogu i zaczyna znowu palić . Bardzo szczegółowo wspomina jego beztroski czas spędzony z poprzednią miłością. Odszukuje jej fotografie, które kiedyś schował na strychu i ubolewa nad tym, że on i jego koledzy tak bardzo się postarzeli. Pod naciskiem pytań ze strony Kate, stwierdza, że gdyby ożenił się z Katyą ona by żyła. Podczas gdy Geoff jest na lunchu, Kate przeszukuje strych i znajduje slajdy z Katyą, na których widać, że była w ciąży w chwili jej śmierci. Podczas gdy ich rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami obydwoje zagłębiają się coraz bardziej w przeszłość, pozostawiając swoją przyszłość pod znakiem zapytania.

produkcja: Wielka Brytania , 2014 ; czas trwania: 93 min.; reżyseria: Andrew Haigh; scenariusz: Andrew Haigh

Hugo i łowcy duchów

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty.
produkcja: Austria, Irlandia, Niemcy , 2015 ; czas trwania: 90 min. ; reżyseria: Tobi Baumann; scenariusz: Tobi Baumann, Murmel Clausen, Martin Ritzenhoff, Christian Tramitz, Mike O’Leary

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5