Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zaproszenie na egzekucję

WWW_fot_Bartek_Warzecha_DSC8111SCENA DLA DOROSŁYCH w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl „Zaproszenie na egzekucję”:

· 11 grudnia (piątek) o godz. 12.00 i 18.00

· 12 grudnia (sobota) o godz. 18.00.

Autorka adaptacji, scenografii i reżyserka w jednej osobie – Sabina Wacławczyk jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”.

Sabina Wacławczyk zaproponowała ciekawą i rzadką obecnie spotykaną na polskich scenach lalkowych konwencję spektaklu maskowego.

„Zaproszenie na egzekucję” to opowieść o ostatnich dniach człowieka skazanego na śmierć.

W zszarzałym, pokracznym świecie ludzi-kukieł Cyncynat C. zostaje rozpoznany jako indywidualista i z tego tytułu wtrącony do więzienia. Oczekując na tytułową egzekucję, przygląda się rozgrywającej się wokół niego grze pozorów i próbuje zajrzeć pod kolorowe maski swoich nieudolnych oprawców. Znajduje pod nimi banał, strach i absurd poddańczości.

Spektakl podejmuje antyutopijny wątek powieści Nabokova, kreśląc obraz totalnej inwigilacji i tego, jak zorganizowana w ten sposób społeczność kruszy się, ujawniając swoje ludzkie oblicze.

Cyncynat C. zdaje się być jedynym i zarazem ostatnim, który w wręcz zdroworozsądkowy sposób zadaje pytania o otaczającą go rzeczywistość. Paradoksalnie to on, więzień skazany na śmierć, jest nadzieją na nastanie nowych, lepszych czasów. Bez atrap i udawania. Musi tylko uniknąć czekającego nań topora.

W załączeniu zdjęcia do spektaklu – fot. Bartek Warzecha

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7