Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY W KINIE MOSKWA

fistaszki

Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy 
PREMIERA 15 STYCZNIA

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej famme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?
Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej na ekranie prawdziwa aktorska uczta: popis wokalny da Sonia Bohosiewicz. W ekscentrycznego stroiciela fortepianów i geniusza muzycznego – Felicjana Zuppe wcielił się Wojciech Pszoniak. Za swoją rolę otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na Gdynia Film Festiwal. Partnerują im: Anna Dymna, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Wiktor Zborowski. Obok zawodowych aktorów na ekranie debiutuje Wojtek Mazolewski.
Excentrycy to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji.
Film powstał na podstawie powieści „EXCENTRYCY” Włodzimierza Kowalewskiego.
produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 112 min.
reżyseria: Janusz Majewski
scenariusz: Janusz Majewski, Włodzimierz Kowalewski
obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Zofia Zborowska, Magdalena Zawadzka
NOWOŚCI:
 
Fistaszki – wersja kinowa
WERSJA  dubbing 2D i dubbing 3D

Bohaterowie legendarnych, cieszących się niesłabnącą popularnością od ponad pół wieku opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, pies Snoopy i ich przyjaciele w nowym wydaniu animowanej komedii przygodowej.

Gdy w klasie pojawia się nowa dziewczynka, Charlie Brown staje przed największym wyzwaniem w całym swym dotychczasowym życiu, podczas gdy jego wierny towarzysz, pies Snoopy postanawia zrealizować swoje życiowe marzenie…

produkcja: USA , 2015
czas trwania: 93 min.
reżyseria: Steve Martino
scenariusz: Bryan Schulz, Craig Schulz, Cornelius Uliano

 
BAJKOWE FERIE DLA NAJMŁODSZYCHKażdy z odcinków serii opowiada inną przygodę kilkuletniej dziewczynki o imieniu Agatka i jej chomika Cyryla. Akcja zawsze rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, ale główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni głównej bohaterki. Opowiadane historie dotyczą zazwyczaj zdarzeń lub przedmiotów z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny.

15 – 17.01.2016 (pt,sob,niedz) godz.: 12:30 /S/
Przygody Agatki i inne historie 53 min
Agatka i Kurz z serii „Agatka”, reż. Wojciech Wojtkowski
Agatka i Mydło z serii „Agatka”, reż. Andrzej Kukuła
Agatka i Kaktus z serii „Agatka”, reż. Andrzej Piotr Morawski
Agatka i Żaba Klementyna z serii „Agatka”, reż. Robert Turło
Kluskowa Brama z serii „Baśnie i bajki polskie”, reż. Andrzej Kukuła – Filmowa adaptacja legendy wrocławskiej o bramie ze skamieniałą kluską.
18 – 20.01.2016 (pon – śr) godz.: 12:30 /S/
Przygody Agatki i inne historie 53 min 
Agatka i Samolot, reż. Andrzej Piotr Morawski
Agatka i Cukrojad, reż. Andrzej Kukuła
Agatka i Graffiti, reż. Wojciech Wojtkowski
Motyl Alfred, reż. Jan Steliżuk
Len z cyklu „Namaluj mi bajkę…”, reż. Joanna Jasińska Koronkiewicz
NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:
 
Moje córki krowy

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. “Moje córki krowy” wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.
produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Kinga Dębska
scenariusz: Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Łukasz Simlat, Marian Dziędziel.

Słaba płeć?

Zjawiskowa Olga Bołądź oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń.
Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 99 min.
reżyseria: Krzysztof Lang
scenariusz: Hanna Węsierska, Wojciech Pałys, Katarzyna Gryga
obsada: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska, Marcin Korcz, Katarzyna Figura, Piotr Głowacki, Marian Dziędziel, Krzysztof Lang

Operacja Arktyka

Wielkie osiągnięcie norweskich filmowców, które docenili selekcjonerzy Sundance, najważniejszego festiwalu kina niezależnego na świecie, zapraszając go do swojego programu. W obsadzie znalazł się gwiazdor „Gry o tron”, Kristofer Hivju.

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu
z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

Film jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Nagrody i Festiwale:

2015 – Sundance Film Festival

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci Kristiansand

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci w Montrealu

2015 – Cinequest Film Festival

2015 – Festiwal Filmowy Junior w Sztokholmie

2015 – Festiwal Filmowy TIFF Kids (Kanada)

5. Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda film pt. OPERACJA ARKTYKA otrzymał wyróżnienie w kategorii filmów pełnometrażowych.

Jury dziecięce doceniło film “za piękne krajobrazy, trzymającą w napięciu akcję oraz ciekawe dialogi.”  

produkcja: Norwegia , 2014
czas trwania: 87 min.
reżyseria: Grethe Bøe-Waal
scenariusz: Grethe Bøe-Waal

Stare grzechy mają długie cienie

Laureat dziesięciu hiszpańskich Oscarów i jeden z najczęściej nagradzanych hiszpańskich filmów w ostatnich latach, porównywany przez światową krytykę do wybitnego serialu HBO „True Detective”.
Dwoje bohaterów obdarzonych skrajnie różnymi charakterami, którzy muszą znaleźć porozumienie, by doprowadzić do rozwikłania zagadki tajemniczych i wyjątkowo brutalnych morderstw młodych kobiet.
Południe Hiszpanii, rok 1980, kilka lat po śmierci generała Franco. Właśnie zaginęły dwie nastolatki. Szybko okazuje się, że dziewczęta nie żyją, a przed śmiercią zostały zgwałcone i torturowane. Wstrząśnięta lokalna społeczność orientuje się, że w przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń.
Dwaj detektywi z Madrytu, Juan i Pedro muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego mieszkańców miasteczka, nad którym unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji autochtonów.

produkcja: Hiszpania , 2014
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Alberto Rodríguez
scenariusz: Rafael Cobos, Alberto Rodríguez
obsada: Raúl Arévalo, Javier Gutiérrez, Antonio de la Torre, Nerea Barros, Jesús Castro, Manolo Solo, Jesus Ortiz, Jesús Carroza.

Swobodne opadanie

Teatr absurdu w najlepszym wydaniu.
Zwycięzca trzech nagród na prestiżowym festiwalu filmowym w Karlowych Warach (w tym dla najlepszego reżysera i nagrody specjalnej jury!). 
„Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Udręczona emerytka ma dość życia u boku mrukliwego czytelnika gazetek z supermarketu. Taszczy więc wózek na zakupy na dach bloku, z którego patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. Następnie skacze. W miarę jak spada, na mgnienie oka spoglądamy w kolejne okna innych mieszkań. Potem do nich wrócimy.
W filmowym uniwersum nawet samobójstwo nie przychodzi bohaterce łatwo. Niezniechęcona kobieta rusza więc z powrotem na szczyt siedmiopiętrowego budynku, mijając po drodze kolejne mieszkania. Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych wnętrz, ale zupełnie inne światy. Siedem sytuacji, siedem różnych historii, które mimo wszystko łączą tysiące powiązań. To jakby absurdalne, trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle.
Węgierski mistrz groteski powraca filmem, który rozbraja humorem i urzeka wizualną maestrią. Tylko w filmie Pálfiego widz, podglądając wnętrza poszczególnych mieszkań przeciętnego bloku, może napotkać stołującego się z rodziną byka, podejrzliwego staruszka bacznie pilnującego swoich butelek z alkoholem przed żoną, zakochanych pedantów, którzy zawijają w folię wszystko, łącznie z sobą, czy małżeństwo żyjące pod jednym dachem z kochankiem żony. „Swobodne opadanie” to humorystyczna jazda bez trzymanki, której dadzą się porwać nawet największe smutasy!

produkcja: Francja, Węgry, Korea Południowa , 2014
czas trwania: 80 min.
reżyseria: György Pálfi
scenariusz: György Pálfi, Zsófia Ruttkay

Franciszek – LEKTOR

Pierwszy film biograficzny o Papieżu Franciszku.Stworzony na podstawie bestsellera “Franciszek. Życie i rewolucja” włoskiej dziennikarki Elisabetta Pique. Polskie wydanie  jeszcze w tym roku.
Jako nastolatek żyjący w Buenos Aires odkrył swe powołanie religijne. Nie wiedział wówczas, iż to pierwszy krok, który może go zaprowadzić do Watykanu w Rzymie. Sprawił, iż został przywódcą Kościoła Katolickiego. Ten człowiek jest dziś znany w świecie jako Papież Franciszek. Młoda hiszpańska dziennikarka o imieniu Ana (Silvia Abascal) spotyka podczas papieskiej konklawe w roku 2005 Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Wtedy to zaczyna się ich związek przepojony ciepłem, dobrym nastrojem i mądrością, którą przyszły Papież zadziwi wierzących.
Długa, ciężka i poruszająca podróż Jorge Bergoglio widziana jest jej oczyma. Ojciec Jorge, jak zawsze chciał by go nazywano, wykorzystuje swe stanowisko arcybiskupa Buenos Aires do walki z korupcją i nadużywaniem władzy czego dopuszcza się dyktatura. Ana jest na miejscu by przyglądać się najcięższym walkom, gdy do głosu doszli ci, którzy niczego nie posiadali.
Ofiary prostytucji, niewolnictwa, przemytu i handlu narkotykami w wielu dzielnicach slumsów. Ich historia zatacza koło na konklawe w roku 2013, gdy jezuicki ksiądz pochodzący z Ameryki Południowej zostaje wybrany w trakcie piątego głosowania na Papieża. Syn skromnych włoskich imigrantów, przyjmuje jako papież imię Franciszek. Częściowo jest to hołd składany jego Babce, która wpoiła mu wartości biblijne propagowane przez Świętego Franciszka, gdy był jeszcze małym chłopcem.
Imię Franciszek stanowi idealne podsumowanie życia Ojca Jorge. To człowiek, dla którego ewangeliczne przesłanie niesienia pomocy potrzebującym znalazło się w centrum jego pracy duszpasterskiej. 

produkcja: Argentyna, Hiszpania , 2015
czas trwania: 104 min.
reżyseria: Beda Docampo Feijóo.
scenariusz: Beda Docampo Feijóo.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9