Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

PITBULLCo Ty wiesz o swoim dziadku?

Najbardziej niegrzeczna komedia od czasu „Kac Vegas”. Film twórcy „Borata”, „Bruna” oraz przewrotnej brytyjskiej komedii „Daję nam rok”.

Był już tatą, którego wolelibyście nie poznać. Teraz będzie dziadkiem, który sprowadzi Was na złą drogę. ROBERT DE NIRO

Dick (Robert De Niro) jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii i świeżo upieczonym wdowcem. Jest także dziadkiem Jasona (Zac Efron) – młodzieńca nudnego jak seks ślimaków. Dick postanawia zrobić z wnuka mężczyznę i zabiera go w podróż w poszukiwaniu utraconego testosteronu. Pomysł jest dość prosty – zdeprawować chłopaka za pomocą maksymalnej ilości źle prowadzących się niewiast, a przy okazji samemu skorzystać z ich wdzięków. Jason początkowo opiera się jak może, szczególnie, że już wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu. Dick potęguje jednak swe wysiłki, a że z niejednego pieca chleb jadał, wie, że są takie pokusy, którym nie oprze się nawet święty…

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Dan Mazer
scenariusz: John Phillips
obsada: Robert De Niro, Zac Efron, Aubrey Plaza, Zoey Deutch, Julianne Hough, Dermot Mulroney

Syn Szawła

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zdobywca Złotego Globu oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes.

Rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Debiut 38-letniego László Nemesa przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła.

„Syn Szawła” powstał z głębokiej potrzeby autentyczności, a drobiazgowa dokumentacja i produkcja zajęły twórcom pięć lat. Być może dlatego Claude Lanzmann, twórca legendarnego dokumentu „Shoah”, przeciwnik filmowych inscenizacji Zagłady, podszedł po seansie do Nemesa i podziękował mu za film.

„Syn Szawła” to perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz, który przejdzie do historii kina.

produkcja: Węgry , 2015
czas trwania: 107 min.
reżyseria: László Nemes
scenariusz: László NemesClara Royer

Mów mi Marianna

Kiedy Marianna chce być Marianną do końca – nie tylko emocjonalnie, ale też cieleśnie i prawnie – musi zrezygnować z całego swojego dotychczasowego życia. Musi zostawić żonę i córki, pogodzić się z odrzuceniem i brakiem akceptacji ze strony rodziców, z samotnością. Ale pragnienie bycia kobietą, życia w zgodzie z własnym ciałem i tożsamością, jest silniejsze. Starając się o zmianę metryki, przygotowując się do operacji zmiany płci, Marianna pełna jest entuzjazmu i wiary w przyszłość. Kiedy jednak jej życie nieoczekiwanie łamie choroba, wybrzmiewa cały dramat tej egzystencji.

W tym poruszającym dokumencie Karolina Bielawska portretuje swoją bohaterkę z szacunkiem i z ogromną dozą czułości. W wyważony sposób odsłania jej emocje i motywacje, subtelnie opisuje relacje z bliskimi, pokazuje i utratę, i narodziny miłości. Do warstwy dokumentalnej autorka dodaje teatralną ramę, pozwalającą Mariannie nazwać i wytłumaczyć – sobie i innym – każdy ze swoich trudnych wyborów.

NAGRODY I FESTIWALE

· nominacja do Paszportów Polityki 2015

· Grand Prix “Złoty Róg” dla najlepszego filmu dokumentalnego na 55 Krakowskim Festiwalu Filmowym 2015

· Nagroda im. Macieja Szumowskiego za poruszenie istotnego tematu szacunku człowieka dla człowieka na 55 Krakowskim Festiwalu Filmowym 2015

· Nagroda Publiczności na 55 Krakowskim Festiwalu Filmowym 2015

· Nagroda “Zonta Club” na 68 Festiwalu Filmowym w Locarno 2015

· Grand Prix “Złoty Centaur” na 25 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Message to man w St. Petrsburgu 2015

· Nagroda Dzienikarzy na 25 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Message to man w St. Petrsburgu 2015

· Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym QueerLisboa 2015

· Nagroda “Nowe Oko” dla najlepszego debiutującego reżysera na Festiwalu Filmów doumentalnych Przeźrocza w Bydgoszczy 2015

· – Nagroda “Złota Rybka” dla najlepszego filmu polskiego na 42 Ińskim Lecie Filmowym 2015

· Nagroda “Hollywood Eagle” dla najlepszego filmu dokumentalnego na 16 Polskim Festiwalu Filmowym w Los Angeles 2015

· Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym Watch Docs w Warszawie 2015

· Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Festiwalu Filmowym Człowiek w zagrożeniu w Łodzi 2015

· Nagroda Krytyków Chicagowskich na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce 2015

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 75 min.
reżyseria: Karolina Bielawska
scenariusz: Karolina Bielawska

Dobry Dinozaur

Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? W alternatywnej historii, w której dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.
produkcja: USA , 2015
czas trwania: 99 min.
reżyseria: Peter Sohn
scenariusz: Meg LeFauve

NADAL NA NASZYM EKRANIE OBEJRZEĆ MOŻNA:

Pitbull. Nowe porządki

KUP BILET ONLINE: https://ekobilet.pl/kinomoskwa/pitbull-nowe-porzadki-13327

„Pitbull. Nowe porządki”, który wchodzi na ekrany 22 stycznia, to pierwszy polski film, który tak odważnie pokazuje świat polskich przestępców. Po raz pierwszy widz ma możliwość spojrzenia z perspektywy gangstera. „Do tej pory w polskim kinie przestępczość była ukazywana z punktu widzenia policjantów, poprzez ich optykę”- mówi reżyser Patryk Vega. „Tutaj wchodzimy w świat gangsterów równie mocno jak w świat policyjny. Dotarcie do gangsterów, którzy popełnili w życiu ciężkie przestępstwa, przebywają na wolności i zechcieliby porozmawiać, było wyzwaniem, ale mam poczucie, że dzięki temu udało się nam w wiarygodny sposób pokazać tę drugą, ciemną stronę. W filmie występują zarówno prawdziwi policjanci, jak i autentyczni gangsterzy. Wśród tych ostatnich są nawet tacy, którzy na planie nosili bransoletki dozoru elektronicznego” – dodaje Vega. „Pitbull. Nowe porządki” – film, w którym wreszcie zobaczymy prawdziwych facetów, napędzanych adrenaliną, a nie sojowym latte.

„Pitbull. Nowe porządki” to film, w którym aktorki zrywają ze swoim dotychczasowych wizerunkiem grzecznych i ułożonych. Zagrają odważne kobiety, które nie boją się igrać z ogniem, a niebezpieczni mężczyźni działają na nie jak magnes.
Maja Ostaszewska przekonuje, że tym razem „gra postać inną od jakiejkolwiek wcześniej”. „Olka jest typem królowej życia, jest bardzo pewną siebie, dojrzałą kobietą z dwójką dzieci. Zakochuje się w policjancie i postanawia go zdobyć. W mojej bohaterce jest jakaś delikatność, może nawet infantylność. Z drugiej strony jest też bardzo silna, logicznie myśląca, świadoma siebie. Potrafi radzić sobie sama w życiu. Fascynuje ją świat przestępczy i praca w policji, między innymi to pociąga ją w Majami” – mówi.
Z kolei postać grana przez Agnieszkę Dygant stoi po przeciwnej stronie konfliktu, wchodzi w świat mafii. „Moja bohaterka zakochuje się w gangsterze. To pozwala uwierzyć jej, że trudne dotychczas życie stanie się lepsze, daje jej nadzieję na zmianę. Powoduje, że przez chwilę jest szczęśliwa. I rzeczywiście jej życie się zmienia, ale inaczej niż oczekiwała. Nowe problemy ją przerastają, odkrywają jej mroczną naturę.”

Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”, wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także znani z serialu „Służby specjalne” – Krzysztof Czeczot oraz Tomasz Oświeciński. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.

“Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi “Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla – Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 133 min.
reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Krzysztof Czeczot, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk, Julia Pogrebińska.

Labirynt kłamstw

KUP BILET ONLINE: https://ekobilet.pl/kinomoskwa/labirynt-klamstw-13338

Lekcja historii, o której Niemcy chcieliby zapomnieć.
Niemiecki kandydat do Oscara!

Niemcy 1958 rok. Czas odbudowy i cudu gospodarczego. Johann Radmann właśnie został mianowany prokuratorem. Nie zamierza już tracić czasu na nudne wykroczenia. Gdy dziennikarz Thomas Gnielka wywołuje awanturę na sali sądowej, Radmann nadstawia uszu. Przyjaciel Gnielki rozpoznał w nauczycielu strażnika z Auschwitz, ale nikogo nie interesuje oskarżenie go. Wbrew woli przełożonych Radmann zaczyna badać sprawę.

W tym czasie słowo „Auschwitz” nie było używane zbyt często. Wielu chciało o nim jak najszybciej zapomnieć. Nic dziwnego, że nikt poza prokuratorem generalnym Fritzem Bauerem nie zachęca go do działania. Sprzymierzeniec ma jednak swoje powody. Sam długo czekał na to, aby zbrodnie popełnione w Oświęcimiu wyszły na światło dzienne. Radmann przekracza kolejne granice, tracąc przyjaciół, kolegów i sprzymierzeńców. Zagłębia się coraz bardziej w labirynt kłamstw i poczucia winy. Ale to, co w końcu ujawni, odmieni kraj na zawsze.

produkcja: Niemcy , 2014
czas trwania: 124 min.
reżyseria: Giulio Ricciarelli
scenariusz: Elisabeth Bartel, Giulio Ricciarelli

Moje córki krowy

Znakomity start „Moje córki krowy”. Film Kingi Dębskiej notuje najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce. Agata Kulesza i Gabriela Muskała pobiły „Słabą płeć?”, znokautowały Rocky’ego i… wygrały „Gwiezdne Wojny”!

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. “Moje córki krowy” wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Kinga Dębska
scenariusz: Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Łukasz Simlat, Marian Dziędziel.

Operacja Arktyka

KUP BILET ONLINE: https://ekobilet.pl/kinomoskwa/operacja-arktyka-13183

Wielkie osiągnięcie norweskich filmowców, które docenili selekcjonerzy Sundance, najważniejszego festiwalu kina niezależnego na świecie, zapraszając go do swojego programu. W obsadzie znalazł się gwiazdor „Gry o tron”, Kristofer Hivju.

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu
z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

Film jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Nagrody i Festiwale:

2015 – Sundance Film Festival

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci Kristiansand

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci w Montrealu

2015 – Cinequest Film Festival

2015 – Festiwal Filmowy Junior w Sztokholmie

2015 – Festiwal Filmowy TIFF Kids (Kanada)

5. Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda film pt. OPERACJA ARKTYKA otrzymał wyróżnienie w kategorii filmów pełnometrażowych.

Jury dziecięce doceniło film “za piękne krajobrazy, trzymającą w napięciu akcję oraz ciekawe dialogi.”
produkcja: Norwegia , 2014
czas trwania: 87 min.
reżyseria: Grethe Bøe-Waal
scenariusz: Grethe Bøe-Waal

BAJKOWE FERIE DLA NAJMŁODSZYCH

AGATKA – seria 13 odcinków po 10 minut
Każdy z odcinków serii opowiada inną przygodę kilkuletniej dziewczynki o imieniu Agatka i jej chomika Cyryla. Akcja zawsze rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, ale główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni głównej bohaterki. Opowiadane historie dotyczą z azwyczaj zdarzeń lub przedmiotów z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny.

29 – 31.01.2016 (pt,sob,niedz) godz.: 12:30 /S/
Przygody Agatki i inne historie 53 min
Agatka i Przeziębienie, reż. Jan Steliżuk
Agatka i Ufoludek, reż. Wojciech Wojtkowski
Agatka i Zegar z Kukułką, reż. Andrzej Piotr Morawski
Agatka i Mydło z serii „Agatka”, reż. Andrzej Kukuła
Serce z piernika z serii „Baśnie i bajki polskie”, reż. Anna Dudek

CENA BILETU:
BILET NORMALNY 8 zł;

W KINIE PONOWNIE W DNIACH 29-31 STYCZNIA

Bella i Sebastian 2 – Dubbing

Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swojej ciotki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko, Bella wyruszają jej na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 98 min.
reżyseria: Christian Duguay
scenariusz: Juliette Sales, Fabien Suarez
obsada: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Margaux Chatelier

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5