Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PONIEDZIAŁKOWE KINO MYŚLI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W KINO MOSKWA

poniedzialkowe kino_CENA 11 ZŁ

5.10.2015 “CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ?”

GODZ.: 19:00

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który

drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców

porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają dziać się prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.

Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

produkcja: USA , 2015 ; czas trwania: 115 min. ; reżyseria: Jon Gunn; scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon; obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

12.10.2015 “MAMA TINA” GODZ.: 19:00

Film przedstawia niezwykłą, opartą na faktach, historię Irlandki, Christiny Noble, która poświęciła życie na ratowanie tysięcy dzieci w Wietnamie.

Niezwykła historia kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie niosąc pomoc najmłodszym.

NAGRODY

Boston Irish Film Festival (2014) NajlepszyFilm Pełnometrażowy

Dallas International Film Festival (2014)Nagroda Publiczności

Nashville Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

Newport Beach Film Festival (2014) NajlepszyFilm Zagraniczny

Newport Beach Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

San Diego Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

Santa Barbara International Film Festival (2014) Najlepszy Film Niezależny

produkcja: Wielka Brytania , 2014 ; czas trwania: 100 min. ; reżyseria: Stephen Bradley; scenariusz: Stephen Bradley

19.10.2015 “MARY’S LAND. ZIEMIA MARYI”

GODZ.: 19:00

“Mary’s Land. Ziemia Maryi” to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film to podróż po świecie, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę żywej, odczuwalnej, wręcz namacalnej obecności.

produkcja: Hiszpania , 2013 ; czas trwania: 115 min. ; reżyseria: Juan Manuel Cotelo ; scenariusz: Juan Manuel Cotelo, Alexis Martínez

26.10.2015 “ZAKAZANY BÓG” – LEKTOR –

PRZEDPREMIERA GODZ: 19:00

Prawdziwa historia, która poruszy najtwardsze serce.

„Zakazany Bóg” to kolejny po „Cristiadzie” film, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku.

Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy.Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji!

„Zakazany Bóg” to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro, mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

“Nigdy w historii Europy, a może nawet i świata, nie widziano takiego ucieleśnienia nienawiści do religii i jej wyznawców” Hugh Thomas, lewicowy historyk

produkcja: Hiszpania , 2013 ; czas trwania: 139 min. ; reżyseria: Pablo Moreno; scenariusz: Juanjo Díaz Polo

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6