Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

REPERTUAR – FILMOWE SUPERCZWARTKI MARZEC 2016

DEMONDEMON

W KINIE 3 MARCA o godz. 17:00

Piotr, nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia, zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym, dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…

Film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni – Marcina Wrony, autora głośnego „Chrztu” pokazywanego m.in., na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W międzynarodowej koprodukcji, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową „Libanu”, plejada znakomitych polskich aktorów, m.in .. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspieranych przez młode pokolenie – Agnieszkę Żulewską („Bejbi blues”) i Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”).

Nominowany do nagrody Orła – Najlepsza drugoplanowa rola męska Adam Woronowicz

produkcja: Polska, Izrael , 2015 ; czas trwania: 93 min. ; reżyseria: Marcin Wrona; scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona; obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman, Adam Woronowicz, Włodzimierz Press, Tomasz Ziętek.

CÓRKI DANCINGU

W KINIE 10 MARCA

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Nominowany do nagrody Orła:
Najlepszy dźwięk Maria Chilarecka, Marcin Lenarczyk,
Odkrycie roku – Najlepsza reżyseria Agnieszka Smoczyńska,
Najlepsza rola drugoplanowa rola kobieca Kinga Preis

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 89 min.; reżyseria: Agnieszka Smoczyńska; scenariusz: Robert Bolesto; obsada: Marta Mazurek, Michalina Olszańska, Katarzyna Herman, Magdalena Cielecka, Kinga Preis.

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY

W KINIE 17 MARCA

Film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji.

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej famme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Film powstał na podstawie powieści „EXCENTRYCY” Włodzimierza Kowalewskiego.

Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej na ekranie prawdziwa aktorska uczta: popis wokalny da Sonia Bohosiewicz. W ekscentrycznego stroiciela fortepianów i geniusza muzycznego – Felicjana Zuppe wcielił się Wojciech Pszoniak. Za swoją rolę otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na Gdynia Film Festiwal. Partnerują im: Anna Dymna, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Wiktor Zborowski. Obok zawodowych aktorów na ekranie debiutuje Wojtek Mazolewski.

Nominowany do nagrody Orła:
Najlepszy dźwięk Krzysztof Jastrząb, Mateusz Irisik,
Najlepsza scenografia Andrzej Haliński
Najlepsza muzyka Wojciech Karolak
Najlepsza drugoplanowa rola męska Wojciech Pszoniak
Najlepsza drugoplanowa rola kobieca Anna Dymna
Najlepsza główna rola męska Maciej Stuhr
Najlepszy film

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 112 min.; reżyseria: Janusz Majewski; scenariusz: Janusz Majewski, Włodzimierz Kowalewski; obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Zofia Zborowska, Magdalena Zawadzka.

BODY / CIAŁO

W KINIE 24 MARCA

Film „Body/Ciało” znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniósł Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina – Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego.

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

„Myślę, że każda aktorka marzy o roli, w której może się zmienić i pokazać od zupełnie innej strony, również fizycznej. Maja zagrała w moim filmie bez makijażu, obcięła włosy, ufarbowała je, gra w niemodnych ciuchach, można powiedzieć, że się oszpeciła. Pomimo tego była bardzo zadowolona, że może stworzyć taką właśnie kreację. Ani przez chwilę nie widziałam w niej żadnych obaw. Jestem przekonana, że przełamanie wizerunku jest dla aktora czymś wspaniałym. Bolesne jest natomiast to, że w polskim kinie jest tak mało tego typu kreacji, brakuje bohaterek z krwi i kości. Gazety, rozkładówki, cała ta kolorowa prasa, dają nam całkowicie plastikowy, niemający nic wspólnego z rzeczywistością obraz kobiety” – mówi Małgorzata Szumowska.

Nominowany do nagrody Orła:
Najlepszy dźwięk Marcin Kasiński, Kacper Habisiak, Marcin Jachyra
Najlepsze zdjęcia Michał Englert
Odkrycie roku – Najlepsza główna rola kobieca Justyna Suwała
Najlepsza drugoplanowa rola kobieca Ewa Dałkowska
Najlepsza główna rola męska Janusz Gajos
Najlepsza główna rola kobieca Maja Ostaszewska
Najlepszy scenariusz Michał Englert, Małgorzata Szumowska
Najlepsza reżyseria Małgorzata Szumowska
Najlepszy film

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Małgorzata Szumowska; scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert; obsada: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska, Tomasz Ziętek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Władysław Kowalski, Justyna Suwała.

MOJE CÓRKI KROWY

W KINIE 31 MARCA

Znakomity start „Moje córki krowy”. Film Kingi Dębskiej notuje najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce. Agata Kulesza i Gabriela Muskała pobiły „Słabą płeć?”, znokautowały Rocky’ego i… wygrały „Gwiezdne Wojny”!

Marta, gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia tkwi w dalekim od ideału małżeństwie, wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. “Moje córki krowy” wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Nominowany do nagrody Orła:
Najlepszy montaż Bartosz Karczyński
Najlepsza drugoplanowa rola męska Marcin Dorociński
Najlepsza rola męska Marian Dziędziel
Najlepsza główna rola kobieca Agata Kulesza
Najlepsza główna rola kobieca Gabriela Muskała
Najlepszy scenariusz Kinga Dębska
Najlepszy film

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 88 min.; reżyseria: Kinga Dębska; scenariusz: Kinga Dębska; obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Łukasz Simlat.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1