Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czytamy dzieciom i Gry bez prądu

gry_marzec2016-1Udowodniamy, że warto głośno czytać dzieciom. Stymuluje to rozwój mózgu słuchającego. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych.
Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Kawka Zabawka zapraszają w sobotę 12.03.2016r. o godz. 11.00 na głośne czytanie dla dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna zaproponuje „Magiczne słowo” – książka Disneya o Kubusiu Puchatku, „Gdzie mieszka kultura?” – opowiadanie Kajetana Hopsa (Świerszczyk) „Chcę wiedzieć więcej o kulturze” – opowiadanie Katarzyny Sowuli (Świerszczyk) oraz „Łamigłówka” – Łukasza Dębskiego. Podczas spotkania nie zabraknie dobrej zabawy, o to zadbają animatorzy. Słodki poczęstunek zapewni Kawka Zabawka.
Akcja odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca i patronat nad nią objęła fundacja ABC XXI, organizator akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Wstęp wolny

 

Gry bez prądu

W najbliższą niedzielę 13.03.2016 r. Muzeum przygotowało dzień z grami planszowymi. Od godziny 9.00 do 15.00 goście spotkania będą bawić się grając w różne gry planszowe. Będzie to świetna okazja by poznać zasady oraz zagrać w gry prezentowane na wystawie „W co jest grane?”, która jest nowością (od 2 tygodni) w muzeum. Na spotkanie będzie wstęp wolny. Tym razem muzeum specjalnie poleca grę miesiąca z wystawy: Filary Ziemi. Jej historię i powiązania z literaturą można poznać na ekspozycji, natomiast podczas spotkania chętni będą mogli w nią zagrać.

Gry planszowe cieszą się coraz większym powodzeniem, na comiesięczne spotkania w Muzeum Zabawek i Zabawy przychodzą całe rodziny oraz pojedyncze osoby. organizatorzy pomogą wybrać ciekawą propozycję dla każdego.

Muzeum czeka na uczestników, jak jest często podawane w instrukcjach gier w wieku od 6 do 99 lat.

Gry bez prądu

Sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy

Start godz. 9.00

Koniec godz. 15.00

Wstęp wolny

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4