Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czytanie sztuki dla młodzieży w Teatrze Lalki i Aktora”Kubuś”

okładka wydaniaCzytanie sztuki dla młodzieży „Człek” i spotkanie z jej autorką Eamanuelle Delle Piane w „Kubusiu”.

22 marca o godzinie 18.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach widzowie będą mieli okazje posłuchać przygotowanego przez aktorów teatru czytania sztuki dla młodzieży pt. „Człek” Emanuelle Delle Piane. Wydarzenie uświetni spotkanie z autorką tekstu. Emanuelle Delle Piane to uznana pisarka pochodzenia włosko-szwajcarskiego. Studiowała literaturę na Uniwersytecie w Neuchâtel, brała również udział w licznych warsztatach z pisania scenariuszy we Francji i USA. Prowadziła zajęcia dla studentów filmoznawstwa na paryskiej Sorbonie. Jej sztuka „Les Enfants de la pleine Lune” („Dzieci pełnego Księżyca”) zyskała uznanie Comédie-Française oraz wsparcie przy wystawieniu od Centre National du Théâtre.

Napisała ponad dwadzieścia sztuk dla dorosłych i dzieci, a także scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych i powieści.

Tłumaczenia sztuki „Człek” dokonał Jan Nowak, założyciel i dyrektor Drameducation. Nauczyciel języka francuskiego, aktor, tłumacz, dramaturg. Twórca metody nauczania języka francuskiego poprzez teatr. Twórca szkoły języka francuskiego poprzez teatr Scena Moliera. Ambasador Festiwalu Avignon Off w Polsce.

O czym jest „Człek”?

Pewnego dnia tytułowy bohater zdaje sobie sprawę, że jego ręce… uciekły. Miały dojść nudnego i pustego życia, jakie prowadził. Picie piwa, oglądanie telewizji, bezczynność – żadne dłonie by tego nie zniosły. Człekowi to się wcale nie podoba. Szybko postanawia położyć na nie swoje łapy i wcale nie czuje się z tym niezręcznie.

„Człek” w zabawny sposób pokazuje, że nasze nogi i ręce powinny służyć dobrym celom, bo jak nie, to mogą się zbuntować.

Prezentacja tekstu w Kielcach jest możliwa dzięki współpracy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z DRAMEDITION – pierwszym w Polsce domem wydawniczym specjalizującym się w publikacji tłumaczeń współczesnej dramaturgii francuskojęzycznej z takich krajów jak : Francja, Belgia, Kanada, Szwajcaria oraz francuskojęzycznych krajów Afryki. Współpracujemy z największymi domami wydawniczymi na świecie specjalizującymi się we współczesnej dramaturgii francuskojęzycznej.

Serdecznie zapraszamy

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7