Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać – PREMIERA! KINO MOSKWA

roj plakatHistoria Roja, czyli w ziemi lepiej słychać – PREMIERA!

PREMIERA 4 MARCA godz. 18:15 – PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW JUŻ RUSZYŁA!

PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM!

Przed PREMIERĄ filmu w pełnym umundurowaniu witać Naszych widzów będzie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach

Reżyserem jest Jerzy Zalewski – autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego – i innych Żołnierzy Wyklętych. W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie KRZYSZTOF ZALEWSKI-BREJDYGANT – utalentowany muzyk i wokalista.
W „Historii Roja” występują też:
WOJCIECH ŻOŁĄDKOWICZ („Układ zamknięty”),
PIOTR NOWAK („Generał – zamach na Gibraltarze”),
MARCIN KWAŚNY („Pilecki”),
KAROLINA KOMINEK („Inka”),
MARIUSZ BONASZEWSKI („Jack Strong”),
SŁAWOMIR ORZECHOWSKI („Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Dom zły”) i TOMASZ DEDEK („Generał Nil”).

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

„Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak „Rój”, żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość „Roja” powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza. „Rój” to taki Piotruś Pan, ale też tolkienowski Frodo, który wie, że ma nieść pierścień, ale do końca nie wie gdzie, bądź nie ma dokąd. A może ma go zanieść do naszej pamięci?” – JERZY ZALEWSKI, reżyser filmu.

Mieczysław „Rój” Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Patronem Honorowym filmu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 140 min.; reżyseria: Jerzy Zalewski;scenariusz: Wacław Holewiński, Jerzy Zalewski; obsada: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak, Marcin Kwaśny, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Magdalena Kuta, Piotr Bajor, Jerzy Światłoń, Sławomir Orzechowski, Andrzej Mastalerz, Tomasz Dedek, Piotr Domalewski.

Spotlight – NOWOŚĆ!
Oscary 2016 – najlepszy film: „Spotlight”, Michael Sugar, Steve Golin, Nicole Rocklin, Blye Pagon Faust
Oscary 2016 – najlepszy scenariusz oryginalny: Tom McCarthy, Josh Singer, „Spotlight”

„Spotlight” to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety „Boston Globe” dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej…
Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef „Globe’a”, Marty Baron (Liev Schreiber), kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę.

7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH

W KINIE OD 4 MARCA!

IDEALNA KOMEDIA NA DZIEŃ KOBIET!

Siedmiu mężczyzn poszukuje w świecie wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. Filip, sympatyczny roztrzepaniec, właśnie traci pracę, gdy ledwie co poznana Zosia, oznajmia mu, że jest z nim w ciąży. Z kolei jego przyjacielowi Tomaszowi, zawsze wszystko się udaje – narzeczona i własny dom już czekają. Gdyby tylko nie ta panika przed poważnym zobowiązaniem… Producent muzyczny i podrywacz Kordian, nie planuje jeszcze życiowej stabilizacji – dla niego życie to szaleństwo i stan wiecznego upojenia. Ricky – gwiazdor wymagający niezwykle intensywnej opieki – tylko on potrafi wyprowadzić Kordiana z tego stanu. Podczas gdy opuszczony przez żonę kierowca autobusu Stefan, wszelkimi sposobami stara się odzyskać Julię, zrozpaczony Jarosław cierpi w swojej samotności.
produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 115 min.; reżyseria: Kinga Lewińska; scenariusz: Piotr Wereśniak; obsada: Paweł Domagała, Piotr Głowacki, Leszek Lichota, Mikołaj Roznerski, Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Opozda.

FILMOWY SUPERCZWARTEK
MARZEC 2016 – NOMINACJE DO POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2016
10.03.2016 – CÓRKI DANCINGU GODZ.: 18:15

CENA BILETU – 10 zł
Nominacje w kategoriach:
Najlepszy dźwięk – Maria Chilarecka, Marcin Lenarczyk
Najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Kinga Preis
Okrycie roku najlepsza reżyseria – Agnieszka Smoczyńska

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 89 min.; reżyseria: Agnieszka Smoczyńska; scenariusz: Robert Bolesto; obsada: Marta Mazurek, Michalina Olszańska, Katarzyna Herman, Magdalena Cielecka, Kinga Preis.
DLA DZIECI
ROBINSON CRUSOE

W KINIE OD 4 MARCA!

Twórcy hitów „Żółwik Sammy” oraz „Piorun i magiczny dom” zapraszają na pełną przygód i humoru adaptację ponadczasowego dzieła Daniela Defoe. Jednak tym razem klasyczna opowieść o rozbitku przedstawiona zostanie z punktu widzenia zwierząt, zamieszkujących bezludną wyspę, na którą trafił Robinson. Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszą animację Ben Stassen.

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

produkcja: Belgia , 2016; reżyseria: Ben Stassen

SALA STUDYJNA /S/

Syn Szawła – POWRÓT
Oscary 2016 – najlepszy film nieanglojęzyczny: „Syn Szawła”, Węgry

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zdobywca Złotego Globu oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes.

Rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Debiut 38-letniego László Nemesa przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła.

110%

Amerykanie mają Batmana, Spidermana, Fantastyczną Czwórkę; my mamy naszych superbohaterów z krwi i kości. Czołówka polskich sportowców, olimpijczyków, multimedalistów wielkich imprez sportowych po raz pierwszy odsłania drugą stronę medalu. „110%” to filmowa opowieść o marzeniach, pasji odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstw. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili kilkadziesiąt miejsc, wszystko po to by pokazać inną stronę życia sportowców.

W rolach głównych: Rafał Sonik, Adam Małysz, Zofia Noceti-Klepacka, Karol Bielecki, Bartłomiej Bonk, Zbigniew Bródka, Rafał Majka, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Katarzyna Rogowiec, Natalia Partyka, Maja Włoszczowska, Andrzej Wrona, Mateusz Kusznierewicz oraz Robert Lewandowski.

Cierń Boga – Lektor

Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącego mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca…

Reżyser wprowadza kamerę w samo serce grupy i zabiera nas w fascynującą podróż do Izraela I wieku, gdzie wykorzystując najnowsze odkrycia archeologiczne, dokładnie odtwarza ostatnią wieczerzę. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2