Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA – PREMIERY

misiek w nowym jorku plakatMisiek w Nowym Jorku – PREMIERA!!!

Kiedy na biegunie robi się za ciasno, misie i lemingi wychodzą na miasto. Tak rozpoczyna się komediowa heca w wielkim mieście, czyli wypełniona gagami animacja „Misiek w Nowym Jorku”. Familijna komedia od twórców kultowych hitów ze stacji Cartoon Network zabiera dużych i małych widzów w pełną przygód i śmiechu podróż – od śniegów Arktyki do centrum Ameryki. A niedźwiedź polarny o gołębim sercu udowodni i ludziom, i zwierzakom, że spoko z niego misiek!

produkcja: Indie, USA , 2016 ; czas trwania: 86 min. ; reżyseria: Trevor Wall; scenariusz: Jack Donaldson, Derek Elliott; obsada: Anna Cieślak, Adam Woronowicz, Piotr Gąsowski, Aleksandra Kowalicka, Grzegorz Kwiecień, Krzysztof Gosztyła, Wojciek Machnicki, Maciej Maciejewski

FILMOWE SUPERCZWARTKI LUTY 2016r.

NOMINACJE DO OSCARA 2016

18.02.2016 “SYN SZAWŁA” GODZ. 18:15 /SALA MOSKWA/

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zdobywca Złotego Globu oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes.
Rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.
Reżyser: László Nemes; Występują: Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn; Kraj produkcji: Węgry; Rok produkcji: 2015; Czas trwania: 107 min.

SALA STUDYJNA /S/

Janis

Janis: Little Girl Blue to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

produkcja: USA , 2015 ; czas trwania: 106 min. ; reżyseria: Amy Berg; scenariusz: Amy Berg

Umrika

Ciepła i inteligentna komedia, która podbiła serca widzów tegorocznego festiwalu w Sundance, gdzie „Umrika” zdobyła Nagrodę Publiczności.

Udai, mieszkaniec małej wioski w Indiach, wyrusza do Ameryki, zwanej tutaj powszechnie Umriką, i przez kolejne lata informuje rodzinę o swoich przygodach śląc do domu bogato ilustrowane listy. Gdy korespondencja nagle się urywa jego młodszy brat Ramakant odkrywa, że to wcale nie Udai był autorem listów, i że tak naprawdę nie dał on znaku życia od swojego wyjazdu. Razem ze swoim przyjacielem Lalu, Ramakant wyrusza na poszukiwania brata.

produkcja: Francja, Indie, Niemcy , 2015 ; czas trwania: 98 min. ; reżyseria: Prashant Nair; scenariusz: Prashant Nair

Syn Szawła

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zdobywca Złotego Globu oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes.

Rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Debiut 38-letniego László Nemesa przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła.

produkcja: Węgry , 2015 ; czas trwania: 107 min. ; reżyseria: László Nemes; scenariusz: László NemesClara Royer

Proszę słonia – bajki dla najmłodszych

Cena biletu: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł

PROSZĘ SŁONIA wraca do kin w doskonałej jakości.Film uzyskał nowe życie dzięki cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwięku. Najnowsze technologie sprawiły, że film cieszy oczy żywymi kolorami, a doskonały dubbing słychać jeszcze wyraźniej. To idealny film dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale też doskonała oferta dla całej rodziny, również dla pokolenia rodziców i dziadków.

Pełnometrażowa wersja “Proszę słonia” to film o przygodach chłopczyka o imieniu Pinio oraz porcelanowego słonia Dominika, który pewnego dnia bardzo urósł i ożył pod wpływem witamin podawanych mu przez małego opiekuna. Dominik umie mówić i staje się najlepszym przyjacielem Pinia. Jednak rozmiary słonia stanowią niekiedy pewien problem…

produkcja: Polska , 1978 ; czas trwania: 64 min. ; reżyseria: Witold Giersz; scenariusz: Bogdan Nowicki, Ludwik Jerzy Kern,Witold Giersz, Roman Huszczo, Ryszard Słapczyński, Alina Maliszewska, Stefan Szwakopf.; obsada: dubbing: Wiesław Michnikowski, Irena Kwiatkowska, Ludwik Benoit, Edward Dziewoński, Krystyna Sienkiewicz , Danuta Przesmycka, Mieczysław Czechowicz, Jerzy Bielenia.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1