Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino FENOMEN zaprasza

Mustang

"Mustang" - reż. Deniz Gamze Erguven
dramat | Francja, Niemcy | 2015 | 97 min
wyst.: Gunes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu

30.04 - godz. 16:00, 18:00, 20:00
1.05 - godz. 16:00, 18:00, 20:00

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej "pozbyć się problemu" i wydać je za mąż - decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy...

Zwiastun:
https://youtu.be/50bcv7B7UcM

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA MAJ 2016: POLSKI MAJ

Kino FENOMEN zaprasza na cykliczne środowe spotkania z kinem niekomercyjnym i artystycznym, będące kontynuacją letnich przeglądów filmowych odbywających się w naszym kinie.
Bilety w cenie 8 zł.

4.05, godz. 18:00
"Zdjęcie"  - reż. Maciej Adamek
dramat, obyczajowy | Polska | 2013 | 90 min
wyst.: Maciej Łagodziński, Andrzej Chyra

Ukryta fotografia znaleziona przez Adama, na której jego matka w ciąży obejmuje obcego mężczyznę, wzbudza w szesnastolatku podejrzenie, że jego ojciec może nie być jego biologicznym rodzicem. Adam ucieka z domu, żeby poznać prawdę. "Zdjęcie" to historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, które wymaga nie lada odwagi i samozaparcia. Adam nie tylko rozwiąże frapującą go zagadkę, ale również odnajdzie przyjaciela w osobie starszego o dwa lata Przemka oraz spotka pierwszą miłość...
Zwiastun:
https://youtu.be/w8AvIz5D93A

HISTORIA W FILMIE:

Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatura w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zapraszają na trzecią edycję Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych "HISTORIA W FILMIE", traktujących o najnowszej historii Polski. Na filmowe spotkania zapraszamy raz  w miesiącu, od marca do grudnia 2016 r.
WSTĘP NA PROJEKCJE WOLNY!!!

Więcej informacji tutaj:
http://wdk-kielce.pl/index.php?id1=17&id2=301&language=pl

5.05, godz. 18:00
"Róża" - reż. Wojciech Smarzowski
(dramat, Polska, 2012, 94 min.)
wyst.: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Kinga Preis, Jacek Braciak

Lato 1945 r. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7